Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy – Oddelenie miestnych daní a poplatkov

Adresa: Blagoevova ulica č. 9
P.O.BOX 76
850 05 Bratislava 55
(Adresa, na ktorú môžu fyzické a právnické osoby zasielať daňové priznania poštou.)
Telefón: +421-2-5935 6900, +421-2-5935 6901, +421-2-5935 6954
Fax: +421-2-5935 6971
E-mail: dane@bratislava.sk
Webová stránka: www.bratislava.sk

Stránkové hodiny:

Pondelok08.00-12.0012.30-17.00
Streda08.00-12.0012.30-17.00

8 thoughts on “Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy – Oddelenie miestnych daní a poplatkov

• 10. decembra 2018 at 17:11
    Permalink

Chcem sa poďakovať pracovníčkam tohoto oddelenia za ústretovosť, ohľaduplnosť a trpezlivosť. Navštívila som osobne oddelenie a napriek tomu, že som prišla mimo úradných hodín, pricestovala som z Oravy, venovali sa mojim problémom s plným nasadením. Istý čas sme s prvou pracovníčkou hľadali, kam vlastne patrím, podľa problému, ktorý som riešila, a keď už to bolo jasné, osobne ma zaviedla za inou pracovníčkou, ktorá sa mi trpazlivo venovala a mala porozumenie pre moju neznalosť.
    Poviem pravdu mala som obavy, keď som na úrad išla a bola som veľmi milo prekvapená a odchádzala som s veľmi dobrým pocitom, že sú ešte ľudia, ktorí robia svoju prácu dobre a radi. Aj ďalšia moja spolupráca s týmto oddelením bola vždy veľmi príjemná. Úplne najúžasnejšia bola a je p. Cimermanová, poďakujte jej, prosím, za mňa. Naozaj veľmi ďakujem.

• 9. januára 2019 at 17:07
    Permalink

Maximalna ochota a ústretovosť! Velmi ďakujem.

• 31. januára 2019 at 12:33
    Permalink

Dnes 31.01.2019 sme boli s priatelkou na uvedenom urade, uz davno som sa nestretol s takou ustretovostu , ochotou a profesionalitou, vybavovala nas myslim p. Ing. Jakabova, velmi mila, ochotna, ustretovs pani aj napriek tomu, ze sme nemali uplne udaje, pomohla nam ich dplnit a poradila, fakt vynikajuci pristup, ale myslim ze aj ostatne damy na tomto urade su oxhotne, ustretove a mile. Milos

• 26. apríla 2019 at 17:48
    Permalink

Dnes 26.04.2019 som opätovne obdržal Rozhodnutie o miestnych daniach a poplatkov, samozrejme tak ako každý rok, DOPORUČENOU POŠTOU (asi neviete čo s € za vyberané dane) . Magistrát Hlavného mesta je snáď poslednou zaostalou inštitúciou, ktorá si nevie zriadiť inkasný vzťah so svojimi platiteľmi daní. Každý rok je to tá istá suma. Kedy už konečne s tým niečo urobíte, aby sme nemusel utekať zakaždým na poštu prevziať si DOPORUČENÚ ZÁSIELKU, (kde sa naviac nič nového nedozvieme). O elektronickej komunikácii ako je napr. mail asi je zbytočné diskutovať (iné a dôležitejšie dokumenty a písomnosti, vrátane komunikácie s peňažnými inštitúciami, štátnym orgánmi – napr. Sociálna poisťovňa, Daňový úrad a pod.), dostávame a zasielame bežne dokumenty (daňové priznania…), samozrejme pri dodržaní GPRS.) Je to problém zasielať Rozhodnutia v elektronickej podobe ? Prosím, pokiaľ by ste sa pri odpovedi chceli oprieť o nejakú právnu normu, neunúvate sa s odpoveďou.
    Vopred Vám ďakujem za Vašu reakciu.

Juraj Nádaši

• 20. mája 2019 at 9:40
      Permalink

V dani z nehn. sú len celkové metre z jednotlivých položiek, ale kde by sa dalo presne zistiť z akých nehnuteľnosti sa daň skladá ??? Ako je to po prepise bytu – musí aj bývalý majiteľ vyplniť nejaké tlačivo na zrušenie dane ???

• 7. júla 2019 at 19:27
    Permalink

Perfektny urad…ochota, ustretovost, trpezlivost zamestnankyn – VDAKA. Asi jediny urad pre ludi nasiroko-nadaleko

• 20. augusta 2019 at 15:58
    Permalink

Dobrý deň.Neviem na koho sa obrati t preto pisem Vam Zijem v Ba. 52 rov.A chcem sa spýtať ci nikomu nevadia v tomto meste ty pozvravany špinavý bezdomovci ktor ycely den lezia na Zlatuch poeskoch.Kazdy den sa tam cez leto premelie kopa cudzincov.To ma Bratislava ozaj peknu vyzitku
    A j teraz blizi sa IUptajsimg.To bude reklama Iuz nech sa niekto schopi a. nieco s tym robi Ďakujem

• 5. novembra 2019 at 17:44

zastavaná plocha a nádvorie

Dobrý deň
    Pozemok slúžiaci ako prístupová cesta v záhradkárskej lokalite na LV je vedený ako zastavané plochy a nádvoria, spôsob využitia je:
    22 – Pozemok, na ktorom je postavená inžinierska stavba – cestná, miestna a účelová komunikácia, lesná cesta, poľná cesta, chodník, nekryté parkovisko a ich súčasti.
    Pozemok je v spoluvlastníctve 12 vlastníkov,
    Poprosím o odpoveď platí sa za takýto pozemok daň z nehnuteľnosti?
    Vopred ďakujem

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *