Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy – Oddelenie miestnych daní a poplatkov

Adresa: Blagoevova ulica č. 9
P.O.BOX 76
850 05 Bratislava 55
(Adresa, na ktorú môžu fyzické a právnické osoby zasielať daňové priznania poštou.)
Telefón: +421-2-5935 6900, +421-2-5935 6901, +421-2-5935 6954
Fax: +421-2-5935 6971
E-mail: dane@bratislava.sk
Webová stránka: www.bratislava.sk

Stránkové hodiny:

Pondelok08.00-12.0012.30-17.00
Streda08.00-12.0012.30-17.00

13 thoughts on “Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy – Oddelenie miestnych daní a poplatkov

 • 10. December 2018 at 17:11
  Permalink

  Chcem sa poďakovať pracovníčkam tohoto oddelenia za ústretovosť, ohľaduplnosť a trpezlivosť. Navštívila som osobne oddelenie a napriek tomu, že som prišla mimo úradných hodín, pricestovala som z Oravy, venovali sa mojim problémom s plným nasadením. Istý čas sme s prvou pracovníčkou hľadali, kam vlastne patrím, podľa problému, ktorý som riešila, a keď už to bolo jasné, osobne ma zaviedla za inou pracovníčkou, ktorá sa mi trpazlivo venovala a mala porozumenie pre moju neznalosť.
  Poviem pravdu mala som obavy, keď som na úrad išla a bola som veľmi milo prekvapená a odchádzala som s veľmi dobrým pocitom, že sú ešte ľudia, ktorí robia svoju prácu dobre a radi. Aj ďalšia moja spolupráca s týmto oddelením bola vždy veľmi príjemná. Úplne najúžasnejšia bola a je p. Cimermanová, poďakujte jej, prosím, za mňa. Naozaj veľmi ďakujem.

  Reply
 • 9. January 2019 at 17:07
  Permalink

  Maximalna ochota a ústretovosť! Velmi ďakujem.

  Reply
 • 31. January 2019 at 12:33
  Permalink

  Dnes 31.01.2019 sme boli s priatelkou na uvedenom urade, uz davno som sa nestretol s takou ustretovostu , ochotou a profesionalitou, vybavovala nas myslim p. Ing. Jakabova, velmi mila, ochotna, ustretovs pani aj napriek tomu, ze sme nemali uplne udaje, pomohla nam ich dplnit a poradila, fakt vynikajuci pristup, ale myslim ze aj ostatne damy na tomto urade su oxhotne, ustretove a mile. Milos

  Reply
 • 26. April 2019 at 17:48
  Permalink

  Dnes 26.04.2019 som opätovne obdržal Rozhodnutie o miestnych daniach a poplatkov, samozrejme tak ako každý rok, DOPORUČENOU POŠTOU (asi neviete čo s € za vyberané dane) . Magistrát Hlavného mesta je snáď poslednou zaostalou inštitúciou, ktorá si nevie zriadiť inkasný vzťah so svojimi platiteľmi daní. Každý rok je to tá istá suma. Kedy už konečne s tým niečo urobíte, aby sme nemusel utekať zakaždým na poštu prevziať si DOPORUČENÚ ZÁSIELKU, (kde sa naviac nič nového nedozvieme). O elektronickej komunikácii ako je napr. mail asi je zbytočné diskutovať (iné a dôležitejšie dokumenty a písomnosti, vrátane komunikácie s peňažnými inštitúciami, štátnym orgánmi – napr. Sociálna poisťovňa, Daňový úrad a pod.), dostávame a zasielame bežne dokumenty (daňové priznania…), samozrejme pri dodržaní GPRS.) Je to problém zasielať Rozhodnutia v elektronickej podobe ? Prosím, pokiaľ by ste sa pri odpovedi chceli oprieť o nejakú právnu normu, neunúvate sa s odpoveďou.
  Vopred Vám ďakujem za Vašu reakciu.

  Juraj Nádaši

  Reply
  • 20. May 2019 at 9:40
   Permalink

   V dani z nehn. sú len celkové metre z jednotlivých položiek, ale kde by sa dalo presne zistiť z akých nehnuteľnosti sa daň skladá ??? Ako je to po prepise bytu – musí aj bývalý majiteľ vyplniť nejaké tlačivo na zrušenie dane ???

   Reply
 • 7. July 2019 at 19:27
  Permalink

  Perfektny urad…ochota, ustretovost, trpezlivost zamestnankyn – VDAKA. Asi jediny urad pre ludi nasiroko-nadaleko

  Reply
 • 20. August 2019 at 15:58
  Permalink

  Dobrý deň.Neviem na koho sa obrati t preto pisem Vam Zijem v Ba. 52 rov.A chcem sa spýtať ci nikomu nevadia v tomto meste ty pozvravany špinavý bezdomovci ktor ycely den lezia na Zlatuch poeskoch.Kazdy den sa tam cez leto premelie kopa cudzincov.To ma Bratislava ozaj peknu vyzitku
  A j teraz blizi sa IUptajsimg.To bude reklama Iuz nech sa niekto schopi a. nieco s tym robi Ďakujem

  Reply
 • 5. November 2019 at 17:44
  Permalink

  zastavaná plocha a nádvorie

  Dobrý deň
  Pozemok slúžiaci ako prístupová cesta v záhradkárskej lokalite na LV je vedený ako zastavané plochy a nádvoria, spôsob využitia je:
  22 – Pozemok, na ktorom je postavená inžinierska stavba – cestná, miestna a účelová komunikácia, lesná cesta, poľná cesta, chodník, nekryté parkovisko a ich súčasti.
  Pozemok je v spoluvlastníctve 12 vlastníkov,
  Poprosím o odpoveď platí sa za takýto pozemok daň z nehnuteľnosti?
  Vopred ďakujem

  Reply
 • 6. December 2019 at 9:08
  Permalink

  Dobry den,moja srdecna vdaka patri pani Olge Simonovej z oddelenia komunalne a drobne stavebne odpady pre fyzickych obcanov za jej profesionalitu,ustretovost a hlavne ludskost.
  Pani Simonova velka vdaka.

  Reply
 • 15. January 2020 at 15:48
  Permalink

  Veľmi pekne Vás prosím o radu. Potrebujem odhlásiť malú chatku (búdu) 3,5 x 2,20 m na záhradke, ktorá mi nepatrí a ani chatka, na ktorú platím daň už celé roky mi nepatrí. Nemá LV, podedila som ju ani neviem od koho pred 35 rokmi. Chatka sa rozpadá a už neslúži svojmu pôvodnému účelu. Stojí na cudzom pozemku, ktorý bol reštituovaný, predtým to bola iba záhradkárska oblasť.
  Čo mám urobiť? Existuje nejaký formulár na odhlásenie, ak áno, pod akým názvom ho nájdem na internete? A ak, či stačí podať odhlásenie elektronicky.

  Píše sa o vašej ústretovosti, verím že mi odpíšete a teším sa na poradenstvo, vopred ďakujem, Zuzana Timková

  Reply
 • 28. January 2020 at 12:58
  Permalink

  Dobry den, chcel by som sa velmi pekne podakovat pani Janke Záreckej z oddelenia Dani z nehnutelnosti za ochotu a pomoc pri vyplneni a podani danoveho priznania k Dani z nehnutelnosti. Je radost prist na urad, ked tam stretne ochotny a napomocny personal a ked odchadza s dobrym pocitom ze v kratkom case vybavil co potreboval. Clovek ma hned lepsi den. Kiez by vsetky urady takto fungovali. Good job 🙂

  Reply
 • 12. March 2020 at 14:25
  Permalink

  Dobrý deň chcem napísať sťažnosť ohľade zneužívania soiclaneho bytu od magistrátu.

  Reply
 • 24. March 2020 at 18:07
  Permalink

  Vzhľadom na koronavírus a obmedzenú prevádzku pôšt by som veľmi ocenil, keby mi zásielka o dani prišla do schránky ako obyčajný list. Mám už 70 a veľké problémy so zrakom. Raz sa dokonca stalo na pošte Bratislava 5 keď miestny úrad poslal naraz všetkým daňové zásielky, že mladík vykrikoval v tej chodníčke, že by všetkých postrieľal, aby nemusel čakať.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.