Počasie Bratislava

Bratislava, hlavné mesto Slovenska, sa nachádza na brehu Dunaja a má vplyv z oboch strán – z Karpát a Alp. To vedie k rôznorodému počasiu počas celého roka. V tomto článku sa budeme zaoberať jednotlivými mesiacmi a ich typickým počasím, ako aj zaujímavosťami a užitočnými dátami o počasí v Bratislave.

BRATISLAVA Počasie

Bratislava počasie Január

Najchladnejší mesiac Január je najchladnejší mesiac v Bratislave, s priemernou teplotou okolo 0°C. Môže pršať alebo snežiť, takže je dôležité mať so sebou teplé oblečenie. Najnižšia zaznamenaná teplota v histórii mesta bola -23,8°C v roku 1963.

Február počasie Bratislava

Stále chladno Február je stále chladný mesiac, s priemernou teplotou okolo 2°C. Môže byť sneženie a mrazy, takže je dôležité mať teplé oblečenie.

Marec

Začiatok jarného počasia Marec je mesiac, kedy sa počasie začína postupne zlepšovať a teplota stúpa na priemer okolo 6°C. Môže sa vyskytnúť sneženie, ale aj slnečné počasie.

Apríl

Jarné počasie Apríl je mesiac jarného počasia, s priemernou teplotou okolo 10°C. Môže pršať, ale aj svietiť slnko. Je to čas kedy sa začínajú prebúdzať prvé kvety.

Máj

Teplé a slnečné počasie Máj je mesiac s najvyššou priemernou teplotou (okolo 16°C) a často svieti slnko. Je to ideálny čas na prechádzky a turistiku v okolí Bratislavy.

Jún

Teplé letné počasie Jún je mesiac s teplým letným počasím, s priemernou teplotou okolo 20°C. Je to čas na kúpanie v Dunaji a na iné letné aktivity.

Júl a August

Horúce leto Júl a August sú mesiesacmi s najvyššími teplotami v roku, s priemernou teplotou okolo 25°C. Môže byť veľmi horúco, takže je dôležité sa hydratovať a chrániť sa pred slnkom. Je to ideálny čas na letné aktivity a dovolenky.

September

Koniec leta September je mesiac, kedy sa počasie začína postupne ochladzovať a teplota klesá na priemer okolo 20°C. Môže pršať, ale aj svietiť slnko. Je to čas na posledné letné aktivity a dozrievanie plodín.

Október

Jeseň – Október je mesiac jesene, s priemernou teplotou okolo 15°C. Môže pršať a fúkať, takže je dôležité mať so sebou teplé oblečenie. Je to čas na úrodu a zber plodín.

November

Chladná jeseň November je mesiac s chladným počasím, s priemernou teplotou okolo 10°C. Môže pršať alebo snežiť, takže je dôležité mať so sebou teplé oblečenie.

December

Najchladnejší mesiac roka December je najchladnejší mesiac roka, s priemernou teplotou okolo 5°C. Môže pršať alebo snežiť, takže je dôležité mať so sebou teplé oblečenie. Je to čas Vianoc a sviatkov.

Záver

Bratislava má rôznorodé počasie počas celého roka, s teplým letom a chladnými zimami. Je dôležité sa prispôsobiť počasiu a mať so sebou vhodné oblečenie pre dané ročné obdobie.