Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy

Adresa: Gunduličova 10
811 05 Bratislava 1
Linka tiesňového volania: 159
Telefón: +421-2-5998 0611
Fax: +421-2-5441 8221
E-mail: info@mp.bratislava.sk

Okrsková stanica MsP Staré Mesto
Adresa: Medená ulica 2
811 02 Bratislava 1
Telefón: +421-2-5924 6400

Okrsková stanica MsP Ružinov
Adresa: Listová ulica 4
821 05 Bratislava 2
Telefón: +421-2-4363 4104

Okrsková stanica MsP Nové Mesto
Adresa: Hálkova ulica 11
831 03 Bratislava 3821 05
Telefón: +421-2-4463 4804

Okrsková stanica MsP Dúbravka
Adresa: Saratovská ulica 34
841 02 Bratislava 42
Telefón: +421-2-6453 4351

Okrsková stanica MsP Petržalka
Adresa: Haanova ulica 10
851 04 Bratislava 5
Telefón: +421-2-6252 5331

 • 25. novembra 2019 at 10:12
  Permalink

  Dobrý deň prajem,

  po nákupe v ALZE som peši prechádzal ulicami Továrenská, Čulenova, Landererova. Niekde v týchto miestach mi vypadla z vrecka mikroSD karta ( SAMSUNG 128 GB, zalaminovaná ), v cene 26,90 EUR, ktorú som kúpil 22.11.2019 v ALZE.

  Chcel by som vás láskavo poprosiť o informáciu, či náhodou poctivý nálezca neodovzdal tento balíček príslušníkovi MP alebo či ho nedoručil na stanicu MP.

  Ďakujem za vašu ochotu. S priateľským pozdravom, Ing. Dušan Plichta, 0903440148
  PS: Budem vďačný aj za usmernenie, či odporúčanie

  Odpovedať
 • 26. februára 2021 at 13:37
  Permalink

  Dobry den prajem,
  velmi ma znepokojuje a hneva sucastny stav, ked je cyklistika velky boom a pesi chodci akoby nemali ziadne prava ani narok chodit po chodnikoch bez toho, aby neboli ohrozeni agresivnymi a arogantnymi cyklistami. Stale pocuvame ako aj z mojich dani sa stavaju cyklotrasy. Teraz ked pocasie dovoluje chodim sa prechadzat aj s mojou starou matkou 90 rocnou popri Malom Dunaji po chodniku pre pesich. Chodi tam mnoho rodin s malickymi detiskami ci pesi alebo na odrazadlach. Vcera sme mali 5 potyciek s cyklistam, ktory sa rutili pomedzi nas velkou rychlostou. na upozornenie nereagovali a pritom 10=15 metrov je pre nich vybudovany cykl. chodnik. Nerespektuju nic a nikoho a este sa nam starym aj vysmievaju aki sme bezmocni s tym nieco urobit. Prosim Vas ochrante nas pred takymito „sportovcami“ ktori neberu ohlad na inych. My nic nezmozeme sme bezbranni . Velmi pekne Vam Dakujem.

  Odpovedať
  • 1. marca 2021 at 10:02
   Permalink

   Dobrý deň, tiež sa stretávam s podobným problémom kdekoľvek v Bratislave. Mám pocit, že cyklistika je aktuálne nadradenejšia pešej chôdzi v Bratislave.

   Odporúčam sa s týmto problémom obrátiť priamo na magistrát v Bratislave cez e-mail: info@bratislava.sk – oni určite na čele s pánom Vallom začnú riešiť túto situáciu 🙂

   Odpovedať
 • 19. júna 2021 at 8:19
  Permalink

  Dobrý deň. Chcel by som Vás požiadať o pomoc v súvislosti s platením poplatkov za domáce zvieratá. Ide o pobyt zvierat na Račianskej ulici č. 143. V obytnom dome je 180 bytov, pričom značná časť bytov je v prenájme, kde nájomníci sú vlastníkmi domácich zvierat, ktoré určite nie sú prihlásené v MČ Rača. Obraciam sa na Vás z toho dôvodu, že sa často stáva, že v dome a okolí sa nachádzajú exekrementy. Bol by so Vám vďačný, ak by ste v tomto okolí prostredníctvom hliadky MsP vykonali kontrolu majiteľov zvierat. Za ochotu Vám vopred ďakujem.

  Odpovedať
 • 3. februára 2023 at 12:47
  Permalink

  Dobry den, dnes som mal neprijemnu skusenot s prislusnikom Mestskej policie. Videl som stat auto mestskej poicie pri kandskej ambasade pred vchodom a pristvil som sa za nim s otazkou ci mozem vyzdvihnut manzelku, ktora uci slovensky jazyk v tejto budove. Z auta vyskocil policajt s fotoaparatom v ruke ihned fotil moje autoa aj mna do tvare !!! Pozdravil som ho: Dobry den, mozem nalozit moju manzelku lebo prsi? mi odvetil ze nie. Tak som odisiel prec. Zarazilo ma nasilne a neprofesionalne chovanie tohto policajta bez znalosti GDPR – ved som sa ho len slusne opytal a odisiel som prec podla jeho pokynu.
  Chcem vas poziadat, aby ste vasich pracovnikov skolili, aby sa chovali slusne a ustretovo, tak ako som sa choval aj ja, a nie ako k nejakym asocialom a podobne. Z mojho pohladu som nic neporusil a len som sa opytal mestskeho policajta a postupoval som podla jeho pokynu… sam som staromestan narodeny v Bratislave a takyto pristup ma naozaj mrzi aj s ohladom na inych ludi a turistov v nasom meste… udalost sa stala 3.2. o 11.16 pred budovou Kanadskej ambasady vedla Reduty.

  Odpovedať
 • 9. apríla 2024 at 18:18
  Permalink

  Dobry den, chcela by som poziadat o castejsie hliadky na Slavine. Aktualne tu skejtboarduju decka cez pamatnik, cim sposobuju strasny rachot, okrem toho, ze ich nemal kto poucit o zakladnych pracidlach slusneho spravania a ohladuplnosti v spolocnosti a o tom, ze ide o cintorin.

  Odpovedať
 • 29. apríla 2024 at 13:05
  Permalink

  Vážený pán primátor,

  od 15.4.24 ste zmenili regulované parkovanie v RU1-Nivy sever a zaviedli reguláciu od 8-24 hod., 7 dní v týždni s odôvodnením, že susedná lokalita Tehelné pole je počas víkendov viac navštevovaná- podľa vyjadrenia pani Vavrušovej pre Kuriéra.

  Prečo ste kvôli víkendovým podujatiam zrušili voľné parkovanie od 8 do 14 hodiny cez pracovné dni? Veď vtedy na Tehelnom poli žiadne podujatia nie sú.
  Na Jelačičovej ulici bolo cez víkend aj bez regulovania parkovania dosť voľných parkovacích miest a nikdy som nepozorovala cez víkend preplnenie park. miest kvôli nejakému podujatiu na štadióne.
  Toto opatrenie značne sťažilo život tým, čo nemajú auto a majú voľné parkovanie pre návštevy len 150 hod. ročne. Ak príde cez víkend na návštevu k nemotorizovanému občanovi s trvalým pobytom v RU1-Nivy sever jeho príbuzný alebo priateľ, od soboty 8 hod. do nedele 20 hod., minie bezplatný kontingent za 5,3 víkendov z 52 v roku. Zvyšných 47 takýchto víkendov vysolí nehoráznych 42€ za takýto víkend len za parkovanie. To si môže dovoliť pán Vallo, ale nie bežný občan.

  Môj sused vlastniaci auto, môže za 39€ parkovať svoje auto 365 dní v roku a k tomu má 100 hodín zadarmo pre návštevy. Takže hlúpy je ten, čo šetrí život. prostredie a nezaberá svojim autom verejný priestor, ale jazdí MHD. Takéto nastavenie platieb považujem za diskrimináciu toho, čo nevlastní auto a nezaťažuje svojim autom mestské cesty ani jeden deň v roku.

  Predchádzajúca regulácia od 14 do 8 hod., len v pracovný deň, bola dobrým kompromisom. A keď už ste zaviedli reguláciu 16/7, bolo by vhodné, aby ste zvýšili počet hodín, ktoré môžu zadarmo parkovať návštevy aspoň tých obyvateľov s trvalým pobytom, ktorí nemajú auto. Lebo ich ste svojou reguláciou každý deň v týždni značne znevýhodnili v porovnaní s nízkym spoplatnením majiteľov auta. Značne to zdražuje návštevy chorých ľudí alebo ľudí odkázaných na pomoc, ktorí majú trvalý pobyt v RU1. A najhoršie sú na tom tí, ktorí sú odkázaní na pomoc, alebo by sa potešili návšteve mimobratislavských príbuzných. Záchytné parkoviská, z ktorých sa môže návštevník rýchlo presunúť MHD do centra, ste nevybudovali. A keď cesta napr. z Dunajskej Stredy do širšieho centra Bratislavy trvá verejnou dopravou 3x dlhšie ako autom, tak je to neakceptovateľné.

  S pozdravom Procházková Zuzana

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.