Slavín Bratislava – ako sa sem dostať?

Slavín Bratislava – Slavín je mohutný pamätník v Bratislave, ktorý bol postavený na počesť padlých vojakov sovietskej armády na území Západného Slovenska.

Pamätník bol postavený v rokoch 19571960 a jeho autorom je slovenský sochár a architekt Ján Svetlík. Celkovo je tu pochovaných 6 845 vojakov Červenej armády, ktorý padli počas druhej svetovej vojny v roku 1945. Centrálnu časť pamätníka tvorí obradná miestnosť. Súčasťou je aj 39,5 metrov vysoký monument v tvare obelisku, na vrchu ktorého sa nachádza 7 metrová socha sovietskeho vojaka vztyčujúceho vlajku.

Momentálne je Slavín jednou z najvyhľadávanejších turistických atrakcií v Bratislave.

Ako sa dostať na Slavín v Bratislave?

Na vojenský pamätník Slavín sa dostanete aj príjemnou prechádzkou z centra Bratislavy, nakoľko sa nachádza na území v časti Staré Mesto. Musíte však rátať s tým, že budete šliapať do mierneho kopca. Odmenou vám však budú krásny výhľady na celú Bratislavu.

Slavín MHD

Pokiaľ by ste radili využili na cestu na Slavín radšej MHD, máme pre vás skvelú správu. 1x za hodinu priamo k Slavínu premáva z Hodžovho námestia (pred prezidentským palácom) autobus č. 147. Podrobný rozpis kedy autobus mhd premáva nájdete na tomto odkaze: https://imhd.sk/ba/cestovny-poriadok/linka/147/smer/Stare-Mesto-Budkova/zastavka/Slavin/104858176552.

Parkovanie pri Slavíne

Najbližšie pri Slavíne môžete zaparkovať pri spojnici ulíc Na Slavíne a Havlíčkova, jednoducho na chodníku, kde zvykne stáť väčšina turistov. Pozor však dávajte na zaparkovanie pred nejakou garážou.

Mapa

Mapa, ako sa dostanete na Slavín pešo z hlavnej vlakovej stanice v Bratislave. Vychádza to na príjemnú, zhruba 23 minútovú prechádzku, počas ktorej budete mať veľmi pekné výhľadu na celú Bratislavu.

Pevne verím, že vám niektorý z vyššie spomenutých spôsobov ako sa dostať na Slavín pomôže.

Na záver prikladám video z drona, aby ste videli, čo vás v okolí vojenského pamätníka čaká.

2 komentárov k článku “Slavín Bratislava – ako sa sem dostať?