Letisko Bratislava – všetko čo by ste mali vedieť pred odletom

Bratislavské letisko funguje už od roku 1951, kedy z neho začali odlietať prvé pravidelné lety. Nachádza sa 20 min od centra mesta v blízkosti obce Ivanka pri Dunaji. V súčasnej forme s funkčným terminálom A je v prevádzke od roku 1970.

Parkovanie letisko Bratislava

Priamo pred letiskom sa nachádzajú dve nestrážené parkoviská zabezpečené rampami. Prvé s označením P1 je ihneď pred terminálom a slúži na krátkodobé parkovanie. Parkovanie je tu na 15 minút zadarmo, čo by malo bez problémov stačiť na vyloženie či naloženie batožiny. Ak by ste tu zostali dlhšie, za každú hodinu si zaplatíte 4€.

Kúsok ďalej sa nachádza dlhodobé parkovisko P2 s kapacitou 670 miest. Najmä v letných mesiacoch sa môže stať, že parkovisko bude maximálne vyťažené. O obsadenosti sa odporúčame informovať na niektorom z nižšie uvedených tel. čísel:

• +421 2 3303 6261 alebo +421 949 287 880

Letisko Bratislava parkovanie – cenník dlhodobého parkoviska P2

5 minútzadarmo
1 hodina3 €
Každá ďalšia začatá hodina3 €
1 deň20 €
2-3 dni25 €
4-5 dní30 €
6-7 dní40 €
8-12 dní45 €
každý ďalší deň20 €

Letisko Bratislava parkovanie – informácie o platbe

• Platiť možno v hotovosti aj kartou
  • Platba sa uskutočňuje v automatoch na parkovisku alebo v príletovej a odletovej časti terminálu, prípadne pri P2 aj u pracovníka v pokladni
  • Platí sa pred odchodom
  • Vlastníci ZŤP preukazu majú na obidvoch parkoviskách 2-hodiny parkovania zadarmo (je však potrebné tento preukaz predložiť pracovníkovi v pokladni)

Letisko Bratislava odlety

Letisko Bratislava - lietadlo

Letecká doprava je veľmi využívaná aj na Slovensku, z letiska v Bratislave lietajú pravidelné lety takmer do všetkých dovolenkových destinácií Slovákov ale aj na menej tradičné miesta. Bez problémov sa tak dostanete do Egyptu, Grécka, Španielska, Turecka alebo napr. na Maltu. Svoje pravidelné lety tu poskytujú známe letecké spoločnosti ako RyanAir, Wizz Air, FlyDubai, SmartWings, AirCaro a najnovšie aj Cyprus Airways. Aktuálny prehľad odletov si môžete pozrieť kliknutím sem.

Bratislava letisko odlety – pred odletom

Pre bezproblémový proces odletu je potrebné splniť niekoľko dôležitých vecí. Tu je zoznam 5 najdôležitejších, na ktoré by ste nemali zabudnúť:

• Skontrolujte platnosti cestovných pasov (dávajte pozor na to, že niektoré krajiny vyžadujú špeciálne platnosti pasov, viac tu)
  • Na letisko sa dostavte včas, odporúča sa min. 2 hodiny pred odletom ak vás dopravca alebo cestovná kancelária neinformovali inak
  • Skontrolujte či máte pri sebe všetky potrebné doklady:
    • cestovný doklad (OP alebo pas)
    • víza (ak sú potrebné)
    • doklady k poisteniu
    • poukazy – letenka, ubytovanie, vouchery na atrakcie atď.
  • Do lietadla neberte to, čo tam nepatrí – ostré predmety, tekutiny, gély (viac priamo na stránke letiska)
  • V prípade, že cestujete s batožinou, nezabudnite ju odovzdať

Letisko Bratislava prílety

Väčšina leteckých dopravcov ponúka spiatočné lety. To znamená, že z najznámejších destinácií sa dostanete bez problémov aj naspäť. Po prílete na letisko sa presuniete do vstupnej haly, kde prejdete kontrolou a v prípade, že ste mali so sebou batožinu, je potrebné na ňu chvíľu počkať. (Zoznam aktuálnych príletov zobrazíte kliknutím sem)

Jeden komentár k článku “Letisko Bratislava – všetko čo by ste mali vedieť pred odletom

• 7. júla 2022 at 10:21
    Permalink

Dobry den, prosim, potrebujem v tychto dnoch pri vstupe do lietadla Ryanair do Velkej Britanie, nejaky druh potvrdenia pre covid – 19 ? Dakujem vopred za odpoved.

Odpovedať