Predvojnový nápis na jednom z domov v centre mesta

Ešte predvojnový starý nápis sme našli na jednom staršom dome v centre mesta neďaleko Hlavného námestia. Na vysokej starej bytovke je na štíte nápis veľkým písmom
ČISTIAREŇ
PUTZEREI
EDUARD ČERMÁR
KAVIAREŇ – FäRBEREI

Po pravde, podobných zachovaných nápisov v Bratislave takto na očiach veľa nemáme. Napadá mi len tento jeden. Čistiareň a ani kaviareň však nikde v okolí už nie je. Kedysi celkom bežná vec je dnes nahradená skôr priamo tabuľami s textom a grafikou. Nápis je pritom na bytovke, ktorá je opustená. Okná neboli z druhej strany obývané azda niekoľko rokov, no prekvapuje dobré kamerové zabezpečenie na čele budovy. Nakoniec nebude tak pustá ako sa zdalo.

Bratislava Apríl 2011