Ako si aj počas krízy splniť svoj podnikateľský sen?

Aj vy sa obávate toho, že vás kríza zasiahne? Nielen v podnikaní sú dnes časy neisté a budúcnosť nejasná. Avšak, aj počas krízy môžete vďaka niektorým krokom a opatreniam úspešne podnikať.

Áno, môže to znieť na prvý pohľad ako bláznivý nápad, v skutočnosti to ale nie je až tak prehnané. Pretože každá kríza ponúka aj príležitosti, ktoré sa musíte naučiť využiť v svoj prospech. Ako?

Na začiatok toho veľa nepotrebujete

  • V prvom rade oceníte, samozrejme, podnikateľský plán. V mnohých prípadoch dnes na jeho tvorbu nájdete na internete aj rôzne šablóny.
  • Potom sa rozhodnite, aký typ spoločnosti chcete založiť a ako by mala byť spoločnosť štruktúrovaná. So zakladaním novej s.r.o. vám môžu pomôcť nielen investori alebo rodinný známy, ale aj služby tretej strany.
  • Určite oceníte potrebné finančné prostriedky.
  • Znalosť toho, ktoré kroky a v akom poradí podniknúť.
  • Tieto znalosti zahŕňajú aj to, ktoré technológie vám môžu pomôcť pri zakladaní spoločnosti a ktoré nástroje dláždia cestu k úspechu.

Nájdite firme správne sídlo

Tým automaticky nemusí byť kúpená nehnuteľnosť, ale obyčajná, no pritom dnes veľmi žiadaná a výhodná virtuálna adresa. Neprídete o svoje súkromie, pretože nezapisujete firmu na adrese bytu alebo domu, a pritom si môžete užívať všetky výhody riadneho sídla. To všetko s minimálnymi nákladmi na prenájom.

Koľko vás bude založenie spoločnosti stáť?

Samozrejme, náklady na založenie spoločnosti závisia od mnohých faktorov. V prvom rade rozhoduje, akú spoločnosť si chcete založiť?

Založenie voľnej živnosti stojí 5 €, remeselná a viazaná 15 €. Pri eseročke potrebujete zložiť základné imanie vo výške 5000 €. Tu ale nemusíte byť na vklad sami, pretože môžete mať niekoľko spoločníkov. Pozor však pri výbere právneho typu spoločnosti na ručenie.

Ak okrem týchto základov nezabudnete na zodpovedný prístup, môžete aj počas krízy dosiahnuť v tom, čo vás baví, úspech.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.