Magnetické odlučovače: Šetria vaše náklady a poskytujú vysoký stupeň separácie

Magnetický separátor poskytuje presné a efektívne triedenie  železných kovov z inertných materiálov, ako je sklo, uhlie, plasty, papier, drevo, odpadky, hnojivá a iné.  Ale aj z neželezných kovov, ako hliník, nehrdzavejúca oceľ, meď alebo mosadz. Všetko materiály, ktoré môžu pri pracovnom procese a výrobe narobiť nemalé škody.

Špeciálne magnetické odlučovače sú široko používanými zariadeniami pri rôznych recyklačných procesoch alebo spracovaní konkrétneho materiálu. Od jeho vlastností závisí aj konkrétne použitie toho zariadenia., pretože v mnohých prípadoch ide o tekuté prvky v určitom množstve, ktoré je ale potrebné dokonale vyčistiť a roztriediť.

V každom prípade ide o optimálne riešenie vašich špecifických potrieb, pre ktorých maximálne uspokojenie je ale nutná dôkladná spolupráca.

Ako magnetický separátor pracuje?

Pásový magnetický separátor je umiestnený krížovo alebo pozdĺžne nad pásovým dopravníkom v dostatočnej pracovnej vzdialenosti. Z tečúceho a postupujúceho materiálu sú železné predmety „zachytené“ magnetickým prúdom. Keď tieto kovy postupne opúšťajú oblasť magnetického poľa, automaticky padajú do vhodných kanálov alebo kontajnerov.

Návrh optimálnej magnetickej separácie však závisí od situácie a druhu, rozmeru a hrúbky materiálu na dopravnom páse. Takáto správne zvolená a nastavená separácia vám potom šetrí náklady, poskytuje vysoký stupeň operačnej bezpečnosti a triedenia odpadu.

Najlepšia značka kvality

Je dobré, aby ste si pri výbere magnetickej separácie dávali pozor aj na materiálové zloženie samotných separátorov, ktoré vykonávajú proces triedenia. Vyberte si spoločnosť, ktorá vám ponúka magnetickú separáciu na zariadeniach s certifikáciou ISO 9001, čo znamená, že tieto stroje spĺňajú nároky najvyššej akosti. Stačí sa len presvedčiť a pre vhodný materiál si konkrétny magnetický separátor do výroby objednať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.