Medzinárodné leto v Bratislave

Ako sa blíži leto, prichádza nielen slnko, ale aj veľa turistov, predovšetkým do nášho hlavného mesta. Ľudia z celého sveta však neprichádzajú len za turistikou. Štrnásť mladých študentov príde do Bratislavy vzdelávať našich stredoškolákov a vysokoškolákov prostredníctvom projektu Me, myself and I.

Slovenskí študenti tak môžu stráviť dva medzinárodné týždne so stážistami z viacerých krajín sveta ako napríklad Mexiko, Brazília, Fínsko, Rusko, Egypt, Tajvan a ďalšie. Celé dva týždne prebiehajú v anglickom jazyku.

Stážisti im poskytnú interaktívne tréningy na prezentačné zručnosti, časový manažment ako i praktické cvičenia na zlepšenie komunikačných schopností. Budú si môcť vyskúšať prácu v tímoch na rôznych projektoch a úlohách. Všetky tieto užitočné zručnosti môžu potom využiť v škole, v neskoršom zamestnaní alebo dokonca v osobnom živote. Projekt Me, myself and I poskytuje mladým možnosť získať aspoň zlomok praktických znalostí, ktoré v našom slovenskom školstve chýbajú.

Taktiež študenti spoznajú nových ľudí, iné kultúry, získajú zahraničné kontakty. Martin (18), ktorý sa zúčastnil minuloročného Me, myself and I tvrdí: „Nemusíte cestovať ďaleko do zahraničia, aby ste mohli stretnúť ľudí zo sveta.“ Projekt je príležitosťou pre študentov, ktorí nemajú prostriedky cestovať alebo si zaplatiť jazykové kurzy doma na Slovensku.

Me, myself and I prebieha v dvoch turnusoch, prvý od 8.7. do 19.7. a druhý od 29.7. do 9.8. v priestoroch Ekonomickej univerzity v Bratislave. Jeden turnus stojí 5 eur. Prihlásiť sa študenti môžu online na stránke www.uzileto.weebly.com. Projekt Me, myself and I už druhý rok organizuje študentská nezisková organizácia AIESEC Bratislava.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.