Muzikál Báthoryčka

Sfilmovaný príbeh grófky Alžbety Báthory nebol určite posledným stvárnením jej osudu a príbehu. Taktiež tu máme muzikálovú podobu, ktorá mala svoju očakávanú premiéru už v októbri tohto roku. Originálny slovenský muzikál však má na pláne niekoľko repríz, preto si nenechajte ujsť niektorú z nich. V najbližších dňoch si v divadle nNa Novej scéne môžete muzikál vychutnať v dni: 10. decembra, prípadne 17. decembra.
Muzikál je jedným z najžiadanejších a pre divákov aj najpríťažlivejších divadelných žánrov v posledných rokoch aj na Slovensku. Divadlo Nová scéna v Bratislave po predchádzajúcich úspešných projektoch, napr. po Františkovi z Assisi sa rozhodlo opäť uviesť pôvodný slovenský muzikál, tentoraz o atraktívnej postave slovenských dejín, o uhorskej šľachtičnej, o legende, okolo ktorej existuje dodnes veľa záhad, o živote neslávne slávnej Alžbety Báthoryovej pod názvom BÁTHORYČKA. V muzikáli sa stretnete s Alžbetou Báthoryovou a jej nemilovaným a krutým manželom Františkom Nádasdym, palatínom Jurajom Thurzom, strojcom báthoryovskej kauzy, s verným a fyzicky postihnutým sluhom Báthoryčky Fickom, slúžkami Darvuliou, Dorou a Ilonou a s ďalšími postavami i postavičkami, ktoré boli vtiahnuté do príbehu o krvavej grófke. Budete svedkami príbehu o žene vo svete neprajných mužov, o nešťastnej a osamelej Báthoryčke. Libreto Jany Kákošovej je poprepájané textami piesní herca, režiséra a básnika Ivana Vojteka st. a Martina Sarvaša… viac na novascena.sk
réžia – Ivan VOJTEK st., asistent réžie Dušan KAPRÁLIK, texty piesní Ivan VOJTEK, Martin SARVAŠ
foto: E.Timko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.