Podlahy do skladov a výrobných hál: Aké máte možnosti?

Niekedy je až neuveriteľné, čomu všetkému dokážu priemyslové podlahy čeliť. Odolávajú nárazom, vysokým teplotám alebo dokonca ľahším chemikáliám. Výrobné priestory, sklady a haly si preto vyžadujú pevné podlahy, aby zniesli pády rôznych ťažkých predmetov alebo pohyby manipulačných vozíkov či iných ťažších motorových vozidiel.

 

Čo by mali spĺňať

Odolné podlahy do skladov by mali byť ťažko zápalné a vyznačovať sa protišmykovým povrchom, nenáročnou údržbou, dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami a nízkou prašnosťou. Niekedy môže byť požadovaná aj chemická odolnosť (v chemických prevádzkach). V tomto prípade určite oceníte vysokú kvalitu, dlhú životnosť, minimálnu nasiakavosť a oteru vzdornosť, preto podlahy kupujte u overeného predajcu alebo špecialistu.

Akú podlahu si vybrať?

Každý z priestorov si vyžaduje iné podmienky pre funkčnosť alebo vlastnosti podláh. Existujú rôzne druhy vhodné napríklad pre reprezentatívne priestory, verejné priestory, do antistatického prostredia, chemického priemyslu alebo povrchy pre parkovacie priestory.

Hotely, kaviarne, obchody, administratívne budovy si vyžadujú také podlahy, ktoré budú najmä reprezentovať. Podlahy v súčasných logistických a výrobných halách musia na druhej strane zodpovedať náročným podmienkam prevádzky. Preto pri výbere je dôležité zamerať sa práve na ich účel.

Gumené vs. PVC podlahy

Sú podlahy vo vašich výrobných prevádzkach vystavené vysokému zaťaženiu?  Skvelým riešením môžu byť PVC podlahy alebo gumené podlahy v rolkách.

PVC podlahy vynikajú výhodnou cenou a rýchlou montážou, ktorá v žiadnom prípade neobmedzuje prevádzku. Dokážu odolať mrazu a vysokým teplotám a vyhovujú tak požiadavkám vo všetkých druhoch priemyslu. Na trhu je široká škála farieb a typu dlaždíc podľa úrovne zaťaženia.

podlahy-do-hal

Gumené povrchy predstavujú protišmykové podlahy s výbornou zvukovou izoláciou a vysokou odolnosťou voči oderu. Svoje využitie si nájdu aj pri ochrane priemyselných podláh, regálov alebo pracovných stolov. Sú mäkké, nenáročné na údržbu a je rovnako možné zvoliť si farbu na základe vlastného výberu. Podľa typu záťaže sa dá vybrať aj hrúbka – napríklad od 4 až po 43mm.

Požiadajte o vzorky

Hľadáte inšpiráciu? Najlepšie je zorientovať sa v širokej ponuke a osobne si spraviť obhliadku priestoru alebo navštíviť showroomy, kde vám podlahy ukážu. Skôr než si objednáte a zaplatíte novú podlahu, môžete požiadať aj o vzorky podláh. Tie vám môžu pomôcť rozhodnúť sa pre to správne riešenie.

podlaha PVC

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.