Pozor na nebezpečné pistácie na trhu

Pistácie sú v niektorých rodinách na vianočnom stole ako súčasť dekorácie, pochutina aj ako polahodenie maškrtnému jazyku. Aj keď trasa, ktorou prejdú, než sa dostanú až k nám, je zdĺhavá a nie dokonca aj príliš hygienická, sú aj celkom nákladné. Je preto výhodné kupovať veľké balenia s dobrou cenou. Problém však nastáva, keď má toto balenie obsah škodlivín a je potrebné ho stiahnuť z predaja. Keď jedna krajina taký krok spraví, rovnaký produkt v inej krajine zrejme len čaká na rovnaké rozhodnutie, nevedno však od koho. Kým v susedných Čechách ich majú stiahnuť z predaja, u nás sa veselo predávajú ďalej. Pistácie ENSA z Iránu môžu mať rovnaký problém aj u nás.

Pistácie
Pistácie

Fotografie sú naše, aktuálne zo Slovenska z Hypermarketu v Avione v Bratislave.
Odkaz: Novinky.cz

Jeden komentár k článku “Pozor na nebezpečné pistácie na trhu

  • 5. decembra 2010 at 9:13
    Permalink

    Oni nás chcú naozaj nechať skapať. To je neuveriteľné. v ČR sa nariadenie objaví a u nás žiadne škodliviny nehrozia. Aj tak si myslím ževšetky pistacie z ČR sa objavia na našom trhu. A možno aj hentie z nemenovaného modrého obchodu sú pôvodom zo stiahnutého kauflandu z čiech

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.