Ako si nájsť brigádu v Bratislave cez portál Fajn-brigady.sk


Hľadanie brigády môže byť časovo náročným a niekedy frustrujúcim procesom, ale našťastie existujú spôsoby, ako si ho uľahčiť. V dnešnej digitálnej dobe máme k dispozícii množstvo online platforiem, ktoré nám umožňujú nájsť prácu, ktorá vyhovuje našim potrebám a schopnostiam.

Jednou z takýchto platforiem je aj portál Fajn-brigady.sk, ktorý je zameraný na poskytovanie brigád v Bratislave a okolí.

Ale než sa pustíme do hlbokých vôd hľadania brigády cez internet, poďme si najskôr povedať, čo vlastne brigáda je.

Čo je to brigáda?

Brigáda je krátkodobé zamestnanie alebo práca, ktorú vykonávate vedľa svojho hlavného zamestnania alebo štúdia. Môže to byť čiastočný úväzok, príležitostné zamestnanie alebo práca na určitý čas.

Kde nájsť brigádu v Bratislave?

Pokiaľ hľadáte brigádu v Bratislave, môžete využiť rôzne prostriedky ako napríklad:

  • Lokálne noviny – jednotlivé mestské časti pravidelne distribuujú rôzne noviny, v ktorých môžete nájsť ponuky na brigády v Bratislave
  • Sociálne siete – najpoužívanejšia sociálna sieť Facebook obsahuje veľa skupín, v ktorých sa pravidelne inzerujú ponuky brigád
  • Kamaráti a okolie – opýtajte sa vašich kamarátov, rodiny alebo známých, či nevedia o nejakej brigáde v Bratislave, ktoré by vám mohla vyhovovať
  • Inzertné portály – ako sme už v úvode spomínali, jedným z najväčších inzertných portálov na Slovensku je portál Fajn-brigady.sk, na ktorom si ukážeme ako nájsť brigádu krok za krokom.

Ako využiť portál Fajn-brigady.sk na nájdenie brigády v Bratislave?

Na začiatok si poďme predstaviť portál Fajn-brigady.sk, kedy vznikol a aká myšlienka stojí za týmto portálom. Odpoveď na to dostaneme priamo od zakladateľa tohto portálu p. Daniela Hrtáňa:

„V marci 2024 sme sa vo Fajn skupine rozhodli, že odštartujeme expanziu aj za hranice, pretože sme najobľúbenejší portál na brigády v Česku. Našou prvou voľbou bolo samozrejme Slovensko, pretože náš tím je zložený aj z niekoľkých občanov, ktorí na Slovensku aktuálne žijú alebo z neho pochádzajú.

Samozrejme spusteniu portálu predchádzali mesiace príprav, ale podarilo sa to. Tak veríme, že aj naši štatni susedia budú nakoniec spokojní a nájdu si vďaka nám Fajn brigádu, prípadne prácu.“

Kedy bol teda oficiálne spustený web Fajn-brigady.sk?

„Web www.fajn-brigady.sk sme oficiálne spustili 8.3.2024“ vraví Daniel Hrtáň, zakladateľ skupiny Fajn portálov.

Portál máme predstavený a môžeme sa pustiť do toho, ako si nájsť brigádu v Bratislave cez portál fajn-brigady.sk krok za krokom.

Prvým krokom je samozrejme navštíviť ich webovú stránku a prejsť do sekcie brigády v Bratislave: https://www.fajn-brigady.sk/brigady/bratislava/.

Brigády Bratislava na portále Fajn-brigady.sk

Odporúčame sa aj zaregistrovať a nechať si zasielať na e-mail ponuky brigád v Bratislave, podľa vašich kritérií. Zasielanie ponúk je zadarmo a je možné ho kedykoľvek zrušiť.

Pri hľadaní brigády v Bratislave treba byť aktívny

Pri hľadaní brigády je dôležité byť aktívny a systematický. Nebojte sa posielať životopisy a reagovať na ponuky, ktoré vás zaujímajú. Môže sa stať, že vás príjmu na brigádu práve vďaka vašej iniciatíve a odhodlaniu.

Nové ponuky na brigády v Bratislave sa na portál dostávajú každý deň, takže je dobré ho pravidelne navštevovať a reagovať na ponuky čím skôr. Veľakrát je o konkrétnu brigádu v Bratislave záujem od viacerých uchádzačov a tá môže byť do pár hodín od zverejnenia obsadená. Takže na to treba pamätať.

Ďalšie tipy ako si nájsť brigádu od Martiny z Fajn brigád:

„Na hľadanie brigády v Bratislave je možné využiť niekoľko možností. Základom je, aby ste sa pozreli na pracovné portály s ponukami, ktoré sú overené a aktuálne – obe splňujeme u nás na Fajn-brigady.sk. Myslite tiež na to, že pri reakcií na inzeráty pôsobí priloženie životopise (prípadne aj motivačného dopisu) v dnešnej dobe 100% pozitívne. Obyčajné “mám záujem” by nemuselo stačiť a zbytočne by ste mohli byť vyradený z výberového konania.

Novinkou je napríklad aj možnosť nahrať videoprofil cez našu mobilnú aplikáciu, čo môže opäť o niečo viac prispieť k získaniu vysnívanej brigády.

Pozrieť sa môžete aj na rôzne tematické skupiny na sociálnych sieťach, napríklad Facebooku. Pokiaľ dávate prednosť osobnému kontaktu, je možné navštíviť vybranú lokalitu a pozrieť sa na výlohy, na verejné nástenky s ponukami brigád v Bratislave a podobne. Obľúbenou možnosťou je tiež rozhodiť siete medzi vašich známych, kamarátov alebo rodinu.

Pred nástupom je dôležité myslieť na to, aby ste náhodou nenaleteli na podvodné ponuky brigád. Ich typickým znakom je to, že vyžadujú, aby ste dopredu zaplatili nejakú čiastku, aby uchádzať mohol začať pracovať.”

Záver

Nezabudnite si overiť dôveryhodnosť a spoľahlivosť zamestnávateľa, ktorý ponúka brigádu. Predtým ako sa rozhodnete prijať ponuku práce, skontrolujte si jeho referencie a podmienky zamestnania cez internet.

Držíme palce pri hľadaní brigády v Bratislave 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.