Ako vybrať správny trezor?

Trezory patria medzi kúpu, ktorú uskutočníme raz za život. Nie je to „tovar“, ktorý vyjde z módy, alebo sa skončí jeho trvanlivosť. Preto je veľmi dôležité pri kúpe trezora myslieť na množstvo faktorov, ktoré môžu náš nákupný proces ovplyvniť.

Položme si na začiatok zopár jednoduchých otázok, ktoré nám môžu s výberom trezora pomôcť.

1. Čo budem skladovať v trezore? Aký je jeho účel?

Táto otázka je snáď najdôležitejšia pri výbere. Pokiaľ chceme uchovávať materiál (najčastejšie peniaze), ktoré nie sú „ohňuvzdorné“ je dôležité zvoliť aj taký sejf. Rozdiel medzi klasickým sejfom a ohňuvzordným je v hodinách. Kým klasický sejf odolá zopár minút. Ohňuvzordný trezor vydrží zopár hodín.

2. Aký veľký má byť trezor?

Opäť môže súvisieť s otázkou číslo 1, keďže trezor sa v budúcnosti nedá nafúknuť, mali by sme si už na začiatku ujasniť, čo v ňom budeme skladovať a na základe toho zvoliť veľkosť trezoru. Osobne odporúčam zvoliť trezory do steny, keďže sú praktickédajú sa ľahko schovať za obraz (pokiaľ teda ten trezor vložíte do steny).

trezor

3. Kto bude mať prístup do sejfu?

Môže sa to zdať ako divná otázka, ale existuje viacero možností, ako ochrániť váš sejf. Či mechanicky kľúčom, číselnou kombináciou, digitálnym zámkom, kombinácia digitálnej číselnej kombinácie a kľúčika. Čiže myslím si, že aj táto otázka je na mieste. Pokiaľ bude trezor obsluhovať vaša 80 ročná babička, asi najjednoduchšie pre ňu bude pokiaľ bude mať mechanický kľúč (aj keď tu je riziko, že zabudne kam ho dala), naopak pri získaní kľúčika lupičmi, je ich cesta za „pokladom“ veľmi ľahká. Pri digitálnej verzií úschovy, je pravdepodobnosť prelomenia kódu veľmi malá.

4. Rozpočet

Aký veľký máme rozpočet na kúpu trezora je tiež veľmi dôležitou otázkou alebo faktorom. Odporúčam si preto stanoviť nejaký budget a na základe toho zvoliť podľa pomeru cena/výkon ten správny sejf. Pokiaľ v ňom plánujeme uchovávať príliš cenné veci, je lepšie siahnúť po drahšej variante, pokiaľ však v ňom neplánujeme uchovávať drahé veci, nastavá otázka či vôbec sejf potrebujeme. To už je na zvážení každého.

Trezory na zbrane

Trezory a skrine na zbrane sú najčastejšie predávanými trezormi. Pre niekoho to môže byť prekvapenie, ale pre ľudí, ktorý sa pohybujú v oblasti poľovníctva, to až takým prekvapením nemusí byť. Pri tomto type trezoru je opäť veľmi dôležité uvedomiť si, či chceme spolu so zbraňami uchovávať v trezore aj strelivo. V tom prípade musíme siahnuť po ohňuvzordnej skrini. Pokiaľ vlastníte zbraň a strelivo, určite odporúčame zakúpiť sejf, keďže chránite nie len svoj „majetok“ ale ja zdravie ostatných členov rodiny.

Ako vidíte, výber trezora je naozaj veľká veda, ale stačí keď sa nad tým raz poriadne zamyslíte, vyberiete vhodný sejf a máte o svoje poklady dobre postarané. Pevne verím, že otázky, ktoré som vyššie spomenul vám k tomu dopomôžu.

Jeden komentár k článku “Ako vybrať správny trezor?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.