Aktualizácia webu bratislava-mesto.eu

Bratislava-mesto.eu funguje už 8 rokov, jeho história sa začala písať v roku 2010, kedy sme prvýkrát priniesli články od občanov z Bratislavy a chceli tak poukázať na problémy v našom meste. Od tej doby prešlo veľmi veľa a takisto aj online prostredie sa mení. Tým pádom sme boli nútený aktualizovať aj náš web.

Bežíme na zabezpečenej HTTPS verzii

Prvou zmenou je prechod na zabezpečenú HTTPS verziu, ktorá bola nutná nakoľko ju vyžadoval aj Google. Je to ten zelený zámok vo vašom browseri, vďaka ktorému vám už nevypisuje pri príchode na našu stránku slovíčko nezabezpečené. Tento krok by mal pomôcť aj z hľadiska SEO, tým pádom by sa naše články mali zobrazovať vyššie vo výsledkoch vyhľadávania = viac užívateľov na našom webe = väčšia diskusia a viac článkov priamo od vás – občanov.

Responzívny dizajn

Najväčšou zmenou je určite prechod na nový dizajn. Ten starý už bohužiaľ mal svoj vek a nespĺňal moderné požiadavky. Nasadili sme prehľadnú, responzívnu šablónu -> to znamená, že dokážete na náš web pristupovať aj z vašich smartfónov a prehľadne tak scrollovať webom. Určite veľké množstvo z vás bude na začiatku „nadávať“, že nevie nájsť veci, ktoré predtým hľadal a na čo bol zvyknutý, ale je to naozaj iba o zvyku. Nechajte si troška času na prejdenie celého webu a zistíte, že je to oveľa lepšie a prehľadnejšie… Chce to len trošku času na zorientovanie.

Pevne verím, že úpravy na webe privítate 🙂 Pokiaľ by ste mali nápad, čo zmeniť a čo vylepšiť alebo čo sa vám vôbec nepáči, tak to napíšte do komentárov alebo do emailu redakcia@bratislava-mesto.eu