Predstavujeme vám jednoduché riešenie pre prácu s tovarom a v sklade

Aj keď sa snažíme byť na sto percent dokonalí, v niektorých situáciách to jednoducho nejde a potrebujeme využiť silu strojov a dostupných mechanizmov s väčšou silou a výkonom. Ak sa táto téma okrajovo alebo priamo dotýka aj vás, ste na správnom mieste, pretože vám prinášame informácie o novinkách na trhu, vďaka ktorým bude manipulácia s ťažkým tovarom oveľa jednoduchšia, rýchla a konečne aj efektívna.

Manipulačné vozíky

Vozíky sú zariadenia určené na prepravu ťažkého a objemného tovaru na relatívne krátke vzdialenosti. Dnes zároveň aj najlacnejšou a najjednoduchšou paletou dopravných zariadení. Vozík je vybavený tromi alebo štyrmi kolesami (podľa modelu), ktoré sú namontované na otočných podperách, a preto má oveľa lepšiu manévrovateľnosť.

Vlastnosti ručných vozíkov

V závislosti od počtu nainštalovaných kolies môžu byť ručné vozíky dvojkolesové až štvorkolesové. V každom prípade, bez ohľadu na to, koľko kolies majú, sa používajú na prepravu bremien nespevneného typu a sú určené pre bezpečnejšiu a presnejšiu prepravu tovaru.

Veľkou výhodou tohto spôsobu dopravy tovaru a iných bremien je možnosť výroby špecializovaných, neštandardných typov ručných vozíkov určených pre určitý typ výrobkov. Najčastejšie sa tieto vozíky vyrábané podľa jednotlivých náčrtov používajú v priemyselných zariadeniach. Veľmi dôležitá je skutočnosť, že tieto moderné ručné manipulačné vozíky si nevyžadujú špeciálnu údržbu, pretože všetky možné nedostatky vyriešite veľmi jednoducho aj vy.

Špecializované vozíky môžu byť použité na prepravu tovaru ako sú valce, sudy, veľké výrobky dlhšie ako jeden meter, výrobky s neštandardnými rozmermi ako je napríklad aj nábytok pri sťahovaní. Mnohé typy týchto vozíkov, ako napríklad univerzálna rudla na schody, majú malú váhu, sú ľahko ovládateľné a umožňujú jednej osobe prepraviť pomerne veľké bremená aj vo viac špecifickom teréne.

Sú dostupné

To znamená, že si ich pohodlne môžete objednať aj z internetu a rýchlo si tak pomôcť pri sťahovaní alebo s prepravou ťažších bremien, ktoré vám doteraz robili veľké problémy. V sklade vo firme alebo pri bežnej práci. Manipulačné vozíky sú skvelou vecou a aj tá najnáročnejšia práca a ťažké bremená sa vám budú, ako maličkosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.