Bratislava sa prebudila do dažďa, vodiči na to zabudli

Dnešné ráno bolo celkom iné ako za posledné dni. Hustý akoby jesenný dážď už od rána bil na poplach na parapetných doskách okien a prechádzanie áut po vode prebúdzalo pri otvorenom okne každého – tá voda na cestách nie je len tak. Áno prší. Miestami občasne hustý dážď nad celým mestom tu už očividne naozaj dlho nebol. Áno nebol, pretože mnohí vodiči celkom zabudli, čo znamená voda na ceste.

Aj dnes okolo 8:00 sa jeden taký vodič našiel a hneď za ním druhý, tretí, čo pozabudli na vodu a očividne museli vidieť ten obrovský prúd vody, ktorý prevyšoval samotné auto a striekal na ploty a ľudí na chodníku. Niečo také by musel prehliadnuť len medveď za volantom s klapkami na očiach aj ušiach. Presne týmto spôsobom zmočený a zneuctený prichádzam dnes do práce a teším sa z nových vzorov na nohaviciach a bunde tmavej špinavo olejnatej farby miestami prechádzajúcej do zaschýnaného piesku. Prvý bol svetlý pick-up, tie ďalšie dve škodovky Octavia. Našťastie som však nebol sám, čo na chodníku hromžil a prostredník smeroval za až prirýchlo uháňajúcimi autami nehľadiac na to že výmole a vyjazdené koľaje sú plné vody. Dnešný deň je tiež zaujímavý zvýšeným počtom chrchlajúcich ľudí v prostriedkoch MHD. Dá sa potom tušiť, kde sa človek nakazí, keď to nie je možné v práci, ani doma. Jedine tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.