Ceny benzínu v Rakúsku? Či Hainburg, alebo Bratislava, je to jedno.

Ak sa chcete pozrieť na ceny benzínu v Hainburgu a práve benzín by mal byť celou vašou zastávkou, potom radšej zostaňte doma. Od piatku do nedele sa neobjavil žiaden výrazný skok v cenách. Kým v SR natankujete super za 1,380 v Hainburgu na všetkých pumpách majú rovnakú cenu 1,370. Vedia, že prídu Slováci natankovať a tak majú cenu vysokú ako u nás. Možno, že pre miestnych platí iná cena, ale o tom pochybujeme. O ten 0,01 cent sa neoplatí vycestovať. Celkovo to ale nie je len Super – benzín a diesel vôbec sa v Hainburgu takmer celkom rovná cene na Slovensku. Naďalej však ale napríklad platí, že v Bratislave je Jurki pumpa pod mostom stále výhodnejšia oproti iným. Nuž a máme sa na čo tešiť. Vraj sa bude ešte raz zdražovať. Ak ste doteraz videli svoje vzdialené rodiny málo, budete ich vidieť ešte menej, lebo plná nádrž vás vyjde stále na viac a viac.

2 komentárov k článku “Ceny benzínu v Rakúsku? Či Hainburg, alebo Bratislava, je to jedno.

 • 4. júla 2012 at 8:43
  Permalink

  Ale oplatí sa tankovať v Rakúsku, už roky. Aktuálny stav sa dá ľahko overiť:

  Odpovedať
 • 22. júla 2017 at 8:39
  Permalink

  Dnes už je cena nafty v Rakúsku o pár centov nižšia, najmä na opačnom konci Hainburgu. Ale čo je dôležité, tá nafta je podstatne kvalitnejšia, lebo je vyrobená z inej ropy, ako v Slovnafte rafinované palivá z ruskej ropy s vysokým obsahom síry. Roky som tankoval v Rakúsku a ešte aj teraz, keď jazdím menej, cestujem na Moravu cez Rakúsko, aby som mohol natankovať kvalitnejšie palivo.

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.