Bývajte štýlovo, bývajte zdravo

Po krásnom rodinnom dome túži v súčasnosti čoraz viac ľudí. Predstava súkromia a pohodovo strávených víkendov vo vlastnej záhrade, je veru lákavá. Poznáte však, ako by mal vyzerať domček, v ktorom bude nie len krásne ale aj ekologické a zdravé prostredie? 

EKO domčeky sa v súčasnosti tešia veľkej obľube. Dôvodov je hneď niekoľko. Ekologické a nízkoenergetické domy totiž poskytujú zdravšie domáce prostredie, a to kvôli lepšiemu vzduchu v interiéri. Návratnosť investícií, vďaka úsporám energie a nižšie náklady na údržbu, sú pri takýchto bungalovoch samozrejmosťou. Okrem toho majú pozitívny vplyv na životné prostredie. Je to jednoduché spojenie príjemného s užitočným.

V čom vynikajú nízkoenergetické domy od bežných murovaných domov?

Moderné domy sú už dnes na úplne inej úrovni, než boli v minulosti. Majú lepšiu tepelnú ale aj zvukovú izoláciu. Niektoré sú výnimočné aj vysokou požiarnou odolnosťou, ale všetko závisí od jednotlivých využívaných materiálov. Kvalitný domček musí mať precízne a trvácne technické riešenie všetkých konštrukcií. Len tak bude výsledok, v podobe rodinného domu stopercentný. Zdravotne nezávadná konštrukcia domu, je v prípade, že zvažujete zdravé bývanie, nutnosťou. Ekologické domy totiž využívajú netoxické materiály. Vaše domáce prostredie tak môže byť bezpečným miestnom pre život.

rodinný domček

Pôjde to aj bez plesní

Na čo by nám boli všetky krásne dekorácie, kvalitný nábytok a jedinečné doplnky v dome, ak by sme museli žiť na mieste, kde sa nachádzajú plesne a nie je tam čistý vzduch. Ak chcete mať dom, ktorý bude živnou pôdou pre alergie, potom si nemusíte dávať záležať na dobrej ventilácii v dome. Avšak tí, ktorým záleží na bývaní bez plesní, potrebujú vo svojom ekologickom dome čisté ventilačné systémy. Budete mať takto lepší vzduch. Odstráni sa nepotrebná vlhkosť a na plesne už ani len nepomyslíte. Čerstvý vzduch bude vo vašom dome pravidelne a to podporí vaše zdravšie vnútorné prostredie a život bez alergií.

Elektrocentrála

Staváte domček tam, kde nie je v blízkosti pevná elektrická sieť? Elektrocentrála je to pravé riešenie pre vás! Takisto ju viete využiť aj v tom prípade, keď vypadne elektrina (pri napojení na pevnú elektrickú sieť) a vy potrebujete akútne niečo napájať.

Nezabúdajme na svetlo

Dom, v ktorom je nedostatok svetla, môže spôsobiť aj to, že sa v ňom nebudete cítiť príjemne ani komfortne. Pri plánovaní nového domova nezabúdajte na to, aby bol dom postavený tak, aby mal denne čo najviac presvetlené miestnosti priamo slnečným žiarením. Urobíte tým radosť nie len vám, vášmu zdraviu či deťom, ale iste aj vašim kvetinám.

Rodinný domček  by mal spĺňať isté kritériá, aby ste z neho mohli vytvoriť bezpečný a zdravotne nezávadný domov. Nízkoenergetické ekologické domy, ktoré využívajú netoxické materiály, sú jedným z riešení, ako žiť šťastný a spokojný život v dome bez plesní a alergií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.