Fajčí sa v halách nákupných centier a to je OK!

Spýtate sa prevádzkara kaviarne v strede nákupného centra, či sa môže za stolom fajčiť a povie, že samozrejme, s úsmevom, akoby myslel že ma poteší. Nie nepotešil. Okolo chodia stovky až tisíce ľudí a tí musia dýchať smrad z cigariet. Vetranie nefunguje na poriadok ani v tých kaviarňach, ktoré vyzerajú skoro ako samostatná prevádzka ale aj tam je stôl s popolníkom vzdialený len 50 centimetrov od prechádzajúcich ľudí. Pod strechov, vo vnútri haly, kde dym sa drží okolo a deti s rodinami bežne tade chodia, a vraj je to ok. Rovnaká situácia je zrejme v každom jednom nákupnom centre, kde majú kaviarničku v strede. Majú si snáď okoloidúci, rodiny, deti, vsugerovať, že sme vonku na čerstvom vzduchu? Ide predsa o uzavretý priestor.

Zo stoviek takých miest je na fotografii nižšie len jedno, slabý záber, avšak aj na tomto mieste si na cigaretke pochutnávalo takých 5 ľudí.

Fajčenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.