Ideálna kancelária: Ako si usporiadať svoj pracovný priestor

Asi viete, že kvalita odvedenej práce a jej množstvo závisí od viacerých faktorov. Jedným z nich je aj usporiadanie priestoru, v ktorom svoju prácu vykonávate. Optimálne osvetlenie, dostatok osobného priestoru, teplota vzduchu a pracovné prostriedky, ktoré neohrozujú vašu bezpečnosť a zdravie. Aby ste vo svojej práci fungovali bez najmenších problémov, potrebujete oveľa viac a na niektoré z týchto vecí sa spoločne teraz pozrieme. Možno vám to pomôže zmeniť váš doterajší spôsob vykonávania práce a názor na stupeň je záťaže.

Všetko by malo mať svoj zmysel

Takmer všetky spoločnosti potrebujú zaistiť pre optimálny výkon svojich zamestnancov vlastný priestor, kde môže človek pohodlne prísť, fungovať a byť napojený na firemného ducha – pozitívnym spôsobom. Znie to ako slogan, ale, ak chce spoločnosť vysielať tie správne a pozitívne hodnoty, nesmie brať ani jeden detail na ľahkú váhu. Najdôležitejšia vec v kancelárskych priestoroch je teda to, že všetko má svoj zmysel. Vo všetkých rozhodnutiach by mala existovať harmonická kombinácia funkcie a krásy.

Najdôležitejšie podmienky

Samozrejme, že teória a prax sú často od seba na míle vzdialené, ale v tomto prípade by to malo byť presne naopak. K spokojnosti v práci potrebujete neustále plné atramentové kazety, no je to celé závislé aj od iných faktorov. Z prieskumov sa zistilo, že ide o nasledovné body, ktoré si v závislosti od charakteru vašej práce a vybavenia pracoviska môžete usporiadať vo vlastnom poradí.

• dobrá zvuková izolácia;
  • pohodlný nábytok;
  • pitný režim a stravovanie;
  • technické vybavenie;
  • teplotné podmienky.

Ak vám niektorá zo spomínaných položiek chýba, môže byť práca pre vás oveľa náročnejšia a podpisuje sa to na výkone, psychickej pohode a nakoniec aj zdraví. Renovované tonery do tlačiarne si zoženiete v dobrom eshope rýchlo, ale zdravie sa dáva do pôvodného stavu oveľa horšie, tak na to nezabúdajte.

Jednoduchosť priestoru

Zariadiť si svoju kanceláriu môžete veľmi rýchlo, pretože k tomu nepotrebujete nič zložité. A nakoniec v nej nesmie byť ani veľa rušivých elementov, pretože inak sa na svoj výkon nebudete môcť ani sústrediť.

Aj osvetlenie kancelárie by malo byť harmonické. Hlavnými parametrami sú úroveň a jednotnosť osvetlenia, ktoré sa vzťahujú na rôzne typy činností a typy priestorov. Osobitná pozornosť by sa mala venovať obmedzeniu oslepujúceho účinku zariadení a indexu vykresľovania farieb.

Farba umelého svetla ovplyvňuje koncentráciu, podobne ako prirodzené denné svetlo meniace sa počas dňa, kde teplota studenej farby v dopoludňajších hodinách má vysoký vplyv na koncentráciu a naopak teplá farba vytvorená západom slnka vytvára pocit pohodlia.

Ak vás práca unavuje, skúste sa riadiť podľa týchto informácií. Regulujte svetlo, dodajte svojmu pracovnému priestoru zmysel lepším usporiadaním doplnkov a sústreďte sa na naozaj podstatné veci, veď po práci si všetok tento čas vynahradíte v spoločnosti rodiny, o ktorú sa vďaka dobrým výkonom v zamestnaní môžete zasa lepšie postarať.

Jeden komentár k článku “Ideálna kancelária: Ako si usporiadať svoj pracovný priestor

• 20. marca 2020 at 13:17
    Permalink

malu kancelariu mam aj doma, ale mam tam iba pracovny stol, techniku a ortopedicku zdravotnu kancelarsku stoličku