Doprajte si šálku kvalitnej kávy v Bratislave

Káva je obľúbeným nápojom na celom svete. Za svoju popularitu vďačí svojej jedinečnej chuti a povzbudzujúcim účinkom. Ale nie je káva ako káva. Máme pre vás návod na ešte dokonalejší zážitok z každej šálky.

Z histórie kávy

Čierny nápoj s výraznou nezameniteľnou chuťou priviezli do Európy v 17-tom storočí. Na popularitu si však musela chvíľu počkať. Európania boli k jej chuti na začiatku dosť odmietaví. No čoskoro sa už vo veľkých európskych mestách otvárali prvé kaviarne. A pridávali sa k nim stále nové. Čo bolo a stále je tajomstvom jej úspechu a prečo je káva obľúbený nápoj?

Poklady, ktoré v sebe skrýva

Pre mnohých je káva synonymom dokonalého relaxu. Či už si ju doprajú k raňajkám, odpočinú si s ňou na niekoľko minút počas obednej pauzy alebo si ju vychutnajú v kaviarni s priateľmi. Iný ju pijú pre jej povzbudivé účinky.

Šálka čiernej kávy

Káva má mnoho pozitívnych účinkov na organizmus. V jednej šálke sa skrýva 50 – 200 mg kofeínu. Vďaka nemu káva stimuluje činnosť srdca a nervovej sústavy. To je dôvod, prečo je tento nápoj taký účinný proti únave.

Pre dobrú náladu

Dobrá káva prináša pocity pohody, čím vplýva aj na náladu. Okrem toho je močopudná, urýchľuje metabolizmus a trávenie. Zelenú kávu využijete aj vtedy, ak chcete vaše telo zbaviť nadmerného tuku. Prečisťuje totiž organizmus a pomáha pri chudnutí.

Nezameniteľná aróma kávy

Kávu si môžete kúpiť už pomletú. Kvalitné vákuové balenia majú schopnosť zachovať väčšinu jej vône. Odporúčame si prečítať článok Špecifická chuť kávy – čo je za tým? Ak si však chcete dopriať to najlepšie, kúpte si vlastný mlynček na kávu. Mlynčeky na kávu bývajú zabudované v niektorých typoch kávovarov. Ak takýto model nevlastníte, môžete si kúpiť samostatný mlynček.

Na trhu nájdete elektrické mlynčeky na kávu, ktoré kávové zrná pomelú rýchlo a bez námahy. Pre tých náročnejších odporúčame ručné mlynčeky na kávu. Okrem lahodnej chuti a dokonalej vône kávy vám prinesú aj pôžitok z jej prípravy. Tak sa o tom už len presvedčte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.