Investičné zlato od Pražskej mincovne

Ľudia si už od dávnych vekov uvedomovali výnimočnosť drahých kovov a predovšetkým zlata. Vďaka tomu, že je zlato ušlachtilý kov (a tiež aj odolný voči chemickým vplyvom), tak sa stal spôsobom krytia hodnoty peňazí. 

Zlato sa nevyužíva iba v šperkárstve, v medicíne a elektroniky, ale predovšetkým ako spôsob investície. Určite už všetci z vás počuli pojem Investičné zlato. Presne o tomto termíne si napíšeme viac informácii v tomto článku 

Kde nakúpiť Investičné zlato? 

V prvom rade treba povedať, že žiadna česká mincovňa investičné zlato vo forme tehiel (tzv. zliatkov do tehličky) nevyrába. Na našom trhu sa pre to investory pozerajú po zahraničných rafinériách (predovšetkým Švajčiarsko).  

Pandémia koronavírusu ochromila viacero oblastí a neobišlo ani investičné zlato a jeho zásobovanie zo Švajčiarska. Rafinéria Argor-Heraues, PAMP a Valcambi (3 švajčiarske rafinérie) produkujú až tretinu SVETOVEJ produkcie zlatých tehličiek

Vďaka nariadeniu švajčiarskej vlády, boli tieto rafinérie takmer dva mesiace uzatvorené.

Nedostatok zlatých tehličiek

Napriek tomu, že väčšina ľudí začala počas pandémie masívne šetrenie, tak bohatší jedinci práve pozerali po rôznych výhodných investíciach. Zlato bolo, je a určite bude jednou z najvýhodnejších a najstabilnejších investícií, keďže sa jedná o fyzický produkt, ktorého mnoźstvo je vyčerpateľné. 

Aj dnes po obnove rafinérií, je stále nedostatok zliatkov drahých kovov k pokrytiu dopytu na trhu. 

Zlatá minca Wiener Philharmoniker

Väčšina českých a slovenských investorov preto objavuje pôvab investičných zlatých mincí Wiener Philharmoniker. Tie sa razia vo Viedni z rýdzeho zlata v hmotnosti troyské uncie (1 Oz).

Investičné zlato - tehlička

V Obecnom dome v Prahe ich predáva firma Zlaté mince Numismatika – špecializovaný predajca investičného zlata.

„Největší zájem je o mince v originálním balení po 10ti nebo 20ti kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené. “ uvádza pán Palas, vedúci predajne. 

Má zmysel hromadiť zlato? 

Ako sme už vyššie spomenuli, hromadiť zlaté mince má význam. Ponúknu vám hmatateľnú istotu vášho zabezpečenia. So zlatom budete nezávislý na rozhodnutiach vlády a tiež aj ekonomickej situácie. 

Investícia do zlata nemusí byť iba pre bohatých. Tie najmenšie zlaté tehlićky začínajú na sume 200 € (cca 5000 Kč).

Chcete aj vy uložiť peniaze do zlata? V tom prípade sú zlaté mince Wiener Philharmoniker tá pravá cesta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.