5 životne dôležitých trikov, ako sa zbaviť nepríjemného stresu

Rýchle životné tempo, nekonečný tok informácií, neistota z budúcnosti sú „priaznivé“ podmienky pre stresové situácie. To však ani zďaleka neznamená, že by nás mali ovplyvniť natoľko, aby sme trpeli.

Ako sa prestať báť a začať žiť? Ponúkame vám niekoľko jednoduchých trikov.

Ranná sprcha

Uvoľnite stres pri rannej sprche! Pri jej užívaní sa zbavte negatívnych myšlienok a sústreďte svoju pozornosť výlučne na jemné striekanie vody a aromatickú vôňu šampónu alebo tekutého mydla. Stačí niekoľko minút takejto relaxácie – a pocítite nárast sily a energie.

Chôdza

Po návrate domov z práce prejdite aspoň časť cesty pešo a nebojte sa pritom zmeniť trasu. Snažte sa po práci abstrahovať od myšlienok o nej a nesmerujte sa úplne iným smerom. Dajte si niečo chutné v kaviarni alebo dobre premyslite, ktoré zaujímavé podujatia dnes môžete navštíviť a zabudnúť na nich na starosti.

Pitie čaju

Na upokojenie a odbúranie stresu vám pomôže aj šálka aromatického čierneho čaju s medom a citrónom. Len to nepite medzi tým, keď si budete kontrolovať e-maily alebo čítať nejaký text. Odložte všetky záležitosti na pár minút a vychutnajte si chuť lahodného čaju.

Dychové cvičenia

Jedným z najúčinnejších liekov na stres sú dychové cvičenia. Zatvorte oči a zhlboka dýchajte: desaťkrát sa zhlboka nadýchnite a hlučne vydýchnite. Aj týmto spôsobom sa vyrovnáva vnútorná rovnováha v tele, odíde nervové napätie, zoslabne bolesť hlavy a zlepší sa celkový duševný stav.

Vypočujte si dobrú hudbu

Ďalším účinným spôsobom, ako sa zbaviť stresu, je počúvanie hudby, ktorá sa vám páči. Pre niekoho to môže byť dokonca aj tá vážna, dôležité je, aby vám pomohla spríjemniť deň a pomôcť zabudnúť na svet okolo vás.

Vyskúšajte, že to funguje 🙂