ONLINE Pochod Postavme sa za slušné Slovensko

Presne pred týždňom v piatok vyšlo do ulíc na celom svete zhruba 50 000 ľudí na pochod za Jána Kuciaka. Očakáva sa, že dnes bude účasť oveľa vyššia. Množstvo ľudí sa už schádza na Námestí SNP, kde začína o 17:00 dnešný pochod. Pre tých, ktorí nemôžu dnes prísť, prinášamev ONLINE textový a neskôr aj piamy video prenos z pochodu. Pre čerstvé informácie pravidelne refreshujte stránku. Pokiaľ máte fotky, posielajte nám ich do redakcie na mail: redakcia(zavináč)bratislava-mesto.eu


Živé vysielanie z Bratislavy:

NAŽIVO z Námestia SNP: protest Postavme sa za slušné Slovensko.

Zveřejnil(a) Topky.sk dne Pátek 9. březen 2018

 

19:48 – Ďakujeme! Dnešný online prenos ukončujeme.

19:38 – Počet ľudí pred Úradom vlády SR sa už značne preriedil. K žiadnym výtržnostiam zatiaľ nedošlo.

18:56 – Desiatky až stovky ľudi sa presunuli k úradu vlády a kričia: „Zlodeji!“ Prístupové cesty k úradu vlády stráži polícia.

18:52 – V Bratislave bolo podľa odhadov až 60 000 ľudí.

18:07 – Organizátori ukončili pochod a vyzvali zhormaždených, aby sa v pokoji rozišli.

18:05 – Bratislavským námestím sa nesie slovenská hymna.

17:44 – Dav skanduje: „Dosť bolo Fica!“

17:25 – „Chcem, aby sme zakričali tak, že to bude počuť až na úrad vlády a do parlamentu: ‚Spolu to dokážeme‘,“ skončil svoj prejav Crmoman.

17:22 – Protestujúcim sa prihovára aj Vladimír Crmoman, zástupca učiteľov: „Nechcem, aby to len vyfučalo a nič sa nezmenilo.“

17:18 – „Chcem aj za nás novinárov pochváliť prokurátora Vasila Špirka,“ hovorí Hríb. Dav skanduje „Hrdina!“ 

17:17 – Protest otvoril Juraj Šeliga a Karolína Farská, k davu aktuálne z pódia prehovára Štefan Hríb. „Nie som tu kvôli vláde ani opozícii. Došlo tu však k vražde novinára, ktorý nemohol dokončit svoju pracu. Vieme, čo bolo v jeho článku?“ Pýta sa Hríb davu a poukazuje na prepojenia talianskej mafie na vládnu špičku. Ľudia odpovedajú hlasným „Fuj!“.

17:14 – Dav skanduje „Dosť bola Fica!“ a na pódium prichádza novinár Štefan Hrib: „Nepoznáme páchateľa. Vieme, ale že extrém už nie je len Kotleba,” hovorí.

17:10 –  Jedna z organizátoriek protestov Karolína Farská vyzvala na pokojný priebeh pochodu. Množstvo ľudí si prinieslo kľúče a štrngá nimi, tak ako tomu bolo v roku 1989.

17:06 – Námestie SNP sa už celkom zaplnilo. Pokiaľ máte fotografie z Bratislavy, ale aj iných miest posielajte ich na mail: redakcia(zavináč)bratislava-mesto.eu

Namestie-SNP-protest-Bratislava
Zdroj: Zoznam.sk

16:59 – Vyhlásenie členov Európskeho parlamentu po inšpekcii na Slovensku:

16:41 – Na Námestie SNP dorazili desiatky študentov Slovenskej technickej univerzity (STU) s transparentmi „OdSTUpte!“ Aj študenti STU dostali dekanské voľno. Námestie je už teraz takmer plné.

16:37  – Na námestí SNP sa rozdávajú odznaky aj nálepky #allforjan.

16:23 – Na Námestí SNP sa už hromadia ľudia. Medzi nimi je napríklad aj známy herec Ady Hajdu.

16:17 – Centrála organizátorov dnešného pochodu je v Starej tržnici, kde dávajú dobrovoľníkom reflexné vesty a vysielačky.

Dobrovolnici-stara-trznica
Zdroj: Branislav Wáclav/Aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.