Na zastávkach sa fajčí, samozrejme aj medzi ľuďmi

Fajčiarom nevadí, že na zastávke je mnoho ľudí, nevadí im, že síce občas zájdu mimo zastávku, ale ten meter dva netvorí žiaden rozdiel medzi tým či sú mimo, alebo vo vnútri. Sami máme skúsenosti, keď predvčerom staršia pani na ulici Krížnej si zapálila hneď vedľa zastávky a podľa nej to zopakovala aj mladá dievčina. Veselo si hulili jedna na druhú a dym samozrejme šiel aj do zastávky samotnej. Ešte zaujímavejší je ale dôvod, prečo sa tu dnes stretávate s článkom o fajčiaroch na zastávke. Pani Janku rozhorčili dvaja fajčiari na ulici Astronomickej a poslala nám ich fotografie, aby sme jej verili, aj keď samozrejme veríme.

20. decembra napríklad v ranných hodinách na Astronomickej ulici prichádzali ľudia najmä od autobusovej zastávky a z okolitých panelákov. Náš zdroj už niečo podobné zažil pár krát minulý týždeň, takže bolo jasné, že sa to zopakuje aj na budúce. Stalo sa. Pani prichádzala pomalšie k dvom električkovým zastávkam v smere do centra, keď sa k nej pripojil hlúčik ľudí smerujúcich od autobusov. Tí aj poväčšine spomalili, v prvej zastávke postával skôr nepríjemný ako príjemný chlapík, ktorý si tam pokojne pofajčieval. Nikto v tej chvíli nechcel akosi naschvál prejsť ďalej. Všetkým stačilo zastaviť sa pred zastávkami a tak bol voľný záber.

Fajčiari na zastávke

Že nikto nechcel ísť do zastávky by sa dalo vysvetliť cigaretovým smradom od tohto chlapa, ktorý ešte najmenej 3 minúty po príchode ľudí ďalej veselo fajčil v zastávke. Ak by ste v tej chvíli zastali na tomto mieste a otočili sa viac smerom na koľaje, nájdete ešte jedného mladíka, ktorý fajčil nie v zastávke ale pred ňou. Bezohľadnosť, hlúposť a arogantnosť u oboch z nich voči okoliu a ostatným ľuďom. Tehotná žena v hlúčiku stála celkom vzadu, pritom pôvodne bola niekde v strede.

Fajčiari na zastávke

Mladík okrem cigarety v papuli mal aj vyskakovací nôž vo vačku, takže na čo provokovať a napomínať? Pani Jana by si ešte rada požila pár rokov, takže sa uskromnila aspoň s pár názormi. A za tie jej ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.