Najkalorickejšie drinky vďaka ktorým priberiete: Na tieto by ste si mali dat pozor!

Je známe, že z alkoholu sa priberá, to nie je žiadna novinka. Niektoré alkoholické nápoje sú však menej kalorické ako ostatné a niektoré sú priamo bomby, vďaka ktorými priberiete doslova z večera do rána. Ktoré to sú?

Alkohol je sám o sebe kalorický, už jeden pohár bieleho vína má okolo 100 kalórií, čo sa vyrovná hodnote dvoch bielych jogurtov. Červené víno, aj keď ho mnohí považujú za „tučnejšie“, obsahuje len 85 kalórií. Ak si dáte štamprlík vodky, prijmete 96 kalórií, napríklad z tequily si telo vezme 97 kalórií a z whisky 105 kalórií. Gram čistého alkoholu obsahuje 7 kalórií, to je dvojnásobok v porovnaní s cukrami a bielkovinami, ktoré majú len 4 kalórie. Musíme podotknúť, že ide o prázdne kalórie, z ktorých vaše telo nemá žiaden úžitok, len z neho doslova a do písmena priberá. A to je škoda, ak napríklad držíte diétu, ktorú dodržiavate, no z času na čas si doprajete pohár alkoholu. A to sa nemusíte ani prejedať, stačí, že si za nápoj zvolíte sladký miešaný koktejl alebo likér.

Ako z alkoholu nepribrať?

Ťažká otázka, ale dá sa zariadiť, aby ste priberali menej vďaka svojim zvykom. Vyberajte si „light“ verzie drinkov na báze mäty, uhorky, limety, bez pridaného cukru navyše. Nelejte do seba nápoje ako vodu, sŕkajte ich pomaly a vychutnávajte si ich. Ak pijete víno, zapíjajte ho vždy nealkoholickým nápojom alebo najlepšie obyčajnou vodou. Najlepšie takto – jeden pohár vína, jeden pohár vody.

V čom vám alkohol naopak pomôže?

Zdá sa, že pitie alkoholu neprináša žiadne benefity. Z časti je to pravda, no vedeli ste, že okrem pocitov eufórie alkohol pomáha mužskej potencii? Konkrétne ide o whisky, v ktorej je vysoký podiel vitamínu B3 – niacínu a ten je zodpovedný za tvorbu sexuálnych hormónov estrogénu, progesterónu, či testosterónu. Výsledok výskumu? Whisky priaznivo pôsobí na sexuálnu aktivitu. Aj v ďalšom alkoholickom nápoji sa skrýva zdravie – pivo obsahuje veľa vitamínu B a priaznivo pôsobí na trávenie a vylučovanie. Niektorí doktori dokonca radia istý druh piva pri problémoch s močovými kameňmi! Nakupujte alkohol pohodlne prostredníctvom mabo.sk!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.