Najlepšie váhy pre váš obchod

V mnohých obchodných prevádzkach sa nezaobídete bez kvalitnej obchodnej váhy. Poradíme vám, ako si vybrať takú váhu, aby vyhovovala vašim požiadavkám a jednoduchej obsluhe. A pozrieme sa tiež bližšie na jeden univerzálny model váh.

Ako vyberať obchodné váhy?

Ak si vyberáte alebo priamo už kupujete obchodné váhy pre vašu prevádzku, najskôr si premyslite, aké sú vaše požiadavky na:

  • váživosť váhy (minimálna a maximálna),
  • cenu,
  • metrologické overenie (potrebné pre váženie, ktoré súvisí s platbami za tovar a podobne),
  • potrebu IP krytia (určuje odolnosť voči prachu a vlhkosti).

Potrebné je tiež premyslieť si, či budete váhu používať na váženie predávaného tovaru, porcií v gastro prevádzke či na prevažovanie dodávaného tovaru na sklade a pod. Rozdiel je samozrejme tiež v tom, či kupujete váhu do predajne mäsa alebo ovocia a zeleniny. Každá váha má svoje špecifiká, ktoré by ste u spoľahlivého predajcu mali nájsť zobrazené v popise produktu.

Čo sa ceny týka, môže vám veľa napovedať o kvalite váhy. Podozrivo nízka cena znamená spravidla nízku kvalitu váhy. Ak kupujete obchodné váhy, na ktoré sa chcete spoliehať po dlhú dobu, je lepšie investovať do kvalitného produktu od overeného výrobcu váh.

Obchodná váha T28

Univerzálna obchodná váha T28 je metrologicky overená váha. Metrologické overenie je už zahrnuté v cene u predajcu. Je to typ váhy vhodný do predajní, prevádzok rýchleho občerstvenia a kuchýň. Obchodná váha T28 je vybavená plošinou z nehrdzavejúcej ocele. Jej ovládanie vám uľahčí veľký a dobre čitateľný LCD displej. Funkcie ako prevod jednotiek hmotnosti vám ušetria čas pri predaji či vážení tovaru.

Okrem toho je obchodná váha T28 vybavená funkciou indikácie vybitej batérie. Napájanie je možné nabíjateľným akumulátorom alebo priamo zo siete pomocou sieťového adaptéra. Pri kúpe si môžete vybrať modely s maximálnou váživosťou do 6, 15 alebo 25 kg.

Odporúčame tiež prečítať článok výhody zľavových kupónov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.