Na čo všetko myslieť pri návrhu kúpeľne

Ak sa chystáte na rekonštrukciu bytu alebo práve staviate dom, jedna z vecí, ktoré budete riešiť, je zariadenie kúpeľne. Poradíme vám, na čo všetko myslieť pri jej návrhu.

Máte radi moderný či klasický vzhľad?

Dôležitým bodom je výber štýlu zariadenia. Od neho sa bude odvíjať výber obkladačiek, podlahy, sanity aj nábytku do kúpeľne. Máte na výber z viacerých štýlov zariadenia.

V súčasnosti je najviac preferovaný moderný štýl s jeho čistými líniami a jednoduchými tvarmi. No módne trendy stále prajú aj milovníkom klasiky a pocitu domova, ktorý nájdete vo vintage či provensálskom štýle. Môžete sa rozhodnúť aj pre retro štýl s módnymi prvkami, ktoré vás vrátia do doby spred niekoľkých desaťročí. V posledných rokoch je tiež pre jeho praktickosť a využitie prírodných materiálov obľúbený škandinávsky štýl. Ak máte radi jedinečnosť a luxusný vzhľad priestorov, iste sa rozhodnite pre luxusný štýl.

Luxusná kúpeľňa v Bratislave

Návrh dizajnu

Keď máte vybratý štýl zariadenia, pristúpite k návrhu celého vzhľadu kúpeľne. Najlepšie urobíte, ak tento krok zveríte do rúk skúseného dizajnéra. Poradí vám pri výbere obkladových materiálov, farieb a vhodných dominantných prvkov miestnosti (ako napríklad výber a umiestnenie obrazov). Profesionálny dizajnér vám vďaka svojim skúsenostiam pomôže vytvoriť z kúpeľne funkčný a estetický celok. Súčasťou návrhu by mala byť vizualizácia kúpeľne. Budete si tak môcť lepšie prestaviť súhru jednotlivých prvkov zariadenia.

Výber obkladu, dlažby a nábytku

Pri výbere obkladového materiálu a dlažby kúpeľne hľadajte kvalitu. Tak, aby vám nová krásna kúpeľňa vydržala slúžiť mnoho rokov bez nutnosti opráv. Vyberajte pravdaže aj podľa vzhľadu. Na trhu nájdete obkladové materiály pre moderné, klasické aj luxusné kúpeľne. Ak sa neviete rozhodnúť medzi jednotlivými dizajnami, možno vám pomôže malá rada. Hľadajte nadčasovosť, ktorá tak rýchlo nevyjde z módy. K vybraným materiálom vyberte vhodný nábytok, ktorý dotvorí celkový vzhľad miestnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.