Parkour Bratislava

Parkour je tréningová metóda, pri ktorej parkourista (traceur), prekonáva prekážky v prirodzenom prostredí pomocou rôznych skokov a trikov. Základom parkouru je systematický tréning, od posilňovania, jednoduchších cvikov, cez akrobatické prvky a saltá až po náročné skoky, ktoré môžu byť vykonávané až po dokonalom zvládnutí základných prvkov. Parkour je vhodný pre všetky vekové kategórie a pokiaľ sa vykonáva správne pod vedením skúsených trénerov parkouru, je takisto veľmi bezpečný.

Na začiatok určite odporúčame prečítať si článok ako začať s parkourom a čo to vlastne ten parkour je.

Kde trénovať parkour v Bratislave?

Parkour Bratislava – v Bratislave je naozaj veľa možností na trénovanie parkouru. Najviac sa parkouristi stretávajú na tzv. „spotoch“, kde najznámejší v Bratislave je určite pod mostom SNP. Spoločnosť Zohir organizuje pre deti vo veku od 8 – 13 parkour krúžky počas školského roka a takisto aj jednodňové parkour workshopy, ktoré trvajú 6 hodín a sú vždy v sobotu.

Ako sa prihlásiť na parkour krúžok/ parkour workshop v Bratislave?

Po prejdení na stránku www.zohir.sk a prekliknutí sa na sekciu parkour krúžky / parkour workshopy sa vám zobrazí mapa Slovenska, pokiaľ ste z Bratislavy, jednoducho kliknete na Bratislavský kraj na mape a následne sa vám vyfiltrujú akcie konajúce sa v Bratislavskom kraji. Po kliknutí na dátum udalosti sa vám zobrazia detailné informácie o akcií a následne vpravo uvidíte aj možnosť zakúpiť produkt (prihlásiť sa na akciu).

Spoločnosť Zohir funguje od roku 2013 v Česku a od roku 2018 aj na Slovensku. Dostali sme od nich informácie, že postupne v priebehu školského roka budú pridávať ďalšie miesta a mestá, kde budú organizovať parkour krúžky, parkour workshopy a takisto aj letné parkour tábory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.