Prečo a ako najlepšie si vybrať kvalitné a zároveň najlacnejšie PZP?

Keďže počas jazdy môžete ublížiť iným, musíte mať poistenie zodpovednosti za škodu, aby ste v ju prípade nehody mohli nahradiť. Poistenie teda prináša výhody vám aj ostatným, ktorí sa môžu stať účastníkmi dopravnej nehody vášho auta.  

Poďme si to rozobrať detailnejšie.

Čo je povinné zmluvné poistenie auta?

Ak ste sa už niekedy stali účastníkmi dopravnej nehody, viete, aké únavné a časovo náročné môžu byť celé následky. So správnym pokrytím ste ušetrení od vyjednávania s inými vodičmi alebo vlastníkmi nehnuteľností, ktorí sa zúčastnili nehody. Tiež ste ušetrení od spravovania nákladov na výmenu alebo opravu vášho vozidla.

Vynikajúce poistenie auta vám môže pomôcť vysporiadať sa s mnohými z týchto problémov. Dobrá politika môže zahŕňať opravy a výmenu, ako aj odťah. Len čo vykonáte poistnú udalosť, poisťovňa vás riadi a podporuje počas celého procesu.

Je to o zodpovednosti

Hlavným dôvodom, prečo sa vyžaduje kompletné PZP poistenie auta, je vaša zodpovednosť, tj zodpovednosť za akúkoľvek škodu, ktorú spôsobíte.

Aby ste teda mohli legálne zaregistrovať a riadiť svoje vozidlo, musíte mať aspoň minimálnu úroveň poistenia zodpovednosti.

Ak je vaše vozidlo prenajaté alebo financované, možno budete musieť ísť nad rámec toho, že budete mať komplexné a kolízne krytie s  nízkou spoluúčasťou  a  poistením. Je to preto, že tretia strana – zvyčajne vaše obchodné zastúpenie alebo banka – chce chrániť svoju investíciu vyššou úrovňou krytia.

Koľko bude stáť a ako si vybrať najlacnejšie PZP?

Existuje mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú mieru poistenia: kredit, história jazdy, konkrétne vozidlo – a samozrejme, kde bývate. Rovnako ako sa sadzby pre obyvateľov miest líšia od sadzieb vo vidieckych oblastiach, poistné sa môže meniť z jedného miesta na druhé, ako aj z jedného štátu do druhého.

Najlepšou možnosťou, ako si nájsť to najlacnejšie PZP, ktoré vyhovuje vašim potrebám, je porovnať viacero spoločností a cenové ponuky, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť. V mnohých prípadoch tak dnes už môžete urobiť online a ušetriť si čas cestou do obchodu.

S kvalitným a kompletným PZP auta získate dokonalé finančné krytie, ochranu a väčší pocit bezpečia na cestách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.