Prečo je lego dokonalou hračkou?

Lego je viac ako len obyčajná hračka. Deťom totiž prináša kvantum zábavy a mnoho ďalších benefitov. Aj vďaka tomu sa radí medzi tie najlepšie kúsky, ktoré môžete svojim ratolestiam zaobstarať. Poďme sa spolu pozrieť na to, prečo.

Lego učí komunikáciu

V dnešnej dobe je tímová práca dôležitá. No a zdieľanie a diskutovanie neodmysliteľne k legu patrí. Deti si vďaka nemu dokážu vybudovať lepšie komunikačné schopnosti, sú nútené spolupracovať s ostatnými deťmi, vďaka čomu sa z nich stávajú tímoví hráči.

Lego rozvíja kreatívne myslenie

Lego ponúka neobmedzené možnosti. Deti si z neho môžu postaviť čokoľvek. Podobné kúsky rozvíjajú ich kreativitu a tvorivé myslenie.

Lego pomáha v budovaní trpezlivosti

Nie vždy všetko ide podľa plánu. Niekedy sa môže stať, že namiesto toho, aby dieťa poskladalo plánovaný kúsok, vznikne z toho čosi iné. Práve nezdary deti učia trpezlivosti, ktorá sa im neskôr zíde v rozličných životných situáciách.

Lego buduje priestorové myslenie

Pri hre s legom musíte byť vždy minimálne niekoľko krokov napred. Premýšľať o tom, ako bude finálna stavebnica vyzerať nie je vždy jednoduchý oriešok. Pravdepodobne sa s niečím podobným stretávate aj vy, keď doma skladáte nábytok. A ktovie, možno vášmu dieťaťu hra s legom skladanie nábytku v budúcnosti uľahčí.

Lego prináša dobrodružstvo, zábavu a dovoľuje deťom experimentovať

Len si to predstavte. Vaše ratolesti sa s legom zabavia pokojne aj na celé hodiny. Skladať rôzne kúsky a vytvárať niečo nové je jedno veľké dobrodružstvo, ktoré môže dopadnúť hocijako. Navyše, vďaka legu si deti môžu zaexperimentovať. Vytvoriť si miesto na hranie, presne podľa predstáv, to všetko si vyžaduje nielen kreatívne myslenie, ale aj schopnosť riešiť problémy.

Kto povedal, že hračky sú zbytočnosťou, pravdepodobne vôbec nevedel, o čom hovorí. Kúsky ako lego totiž dokazujú opak. Čas strávený hrami môže byť skutočne strávený efektívne. Pokiaľ vám ako rodičovi na detskom vzdelávaní záleží, no nechcete svoju ratolesť nútiť do činností, ktoré začne časom nenávidieť, lego je naozaj ideálnou voľbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.