Chystáte sa založiť si s.r.o?

Ak sa chystáte podnikať formou s.r.o., ako prvé na vás čaká niekoľko úloh v rámci platnej legislatívy. Pripravili sme si pre vás niekoľko tipov, na uľahčenie tohto procesu. A poradíme vám aj to, ako pri založení spoločnosti ušetríte.

Sídlo spoločnosti

Sídlo spoločnosti je praktická služba, vďaka ktorej môžete ušetriť nemalé prostriedky. Jej podstatou je koncept zdieľanej kancelárie. V praxi to znamená, že v jednej kancelárii má sídlo niekoľko spoločností. V rámci zdieľanej kancelárie môžete využívať niektoré doplnkové služby ako preposielanie pošty, vybavovanie telefonátov a podobne. K dispozícii je tiež možnosť prenajatia zasadacích priestorov na vaše obchodné stretnutia.

Výhody prenájmu sídla spoločnosti

Každá spoločnosť potrebuje mať pri zápise do obchodného registra svoje sídlo. Sídlo s.r.o. však nemusí byť vo vlastných priestoroch, či priestoroch, ktoré si na prenajmete pre prevádzkovanie vlastnej kancelárie.

živnosť alebo s.r.o.

Zákon umožňuje prenajatie tzv. virtuálneho sídla spoločnosti. Takéto sídlo s.r.o. je výhodné vtedy, ak chcete ušetriť na nákladoch na prevádzku či prenájom kancelárie. Využívajú ho najmä spoločnosti, ktoré nepotrebujú mať k dispozícii kancelárske priestory po celý deň.

Založenie s.r.o. 

V prvom rade si treba uvedomiť, či chcete podnikať formou živnosti alebo cez s.r.o.. Založenie s.r.o. je proces, ktorý v praxi trvá niekoľko týždňov. V prvom kroku budete musieť  vybrať obchodné meno, sídlo a predmet podnikania. Potom je potrebné vypracovať zakladateľskú listinu alebo spoločenskú zmluvu a podpísať všetky zakladateľské dokumenty. V prípade založenia s.r.o. musia byť dokumenty podpísané overenými podpismi. Tiež si pozrite balíček výhod pre začínajúceho podnikateľa.

Ešte pred zápisom do obchodného registra budete potrebovať získať živnostenské oprávnenie a splatiť základné imanie v zákonnej výške. Ďalej vás čaká zápis do obchodného registra, registrácia na daňovom úrade pre daň z príjmu, prípadne DPH a aktivácia elektronickej schránky pre komunikáciu s úradmi verejnej správy.

Rýchlejšie môže byť lacnejšie 

Aby ste založenie spoločnosti zvládli bez zbytočných prieťahov, je dobré využiť služby externej spoločnosti. Ušetríte si tak mnoho času, zisťovania legislatívnych podmienok a tiež finančných prostriedkov.

Firma, ktorá založenie s.r.o. vybaví za vás, sa postará o všetky potrebné náležitosti. Zaplatíte len jednorazový poplatok, ktorý je nižší ako suma poplatkov, ktoré by ste zaplatili, ak by ste si spoločnosť založili sami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.