Pri jazde v teréne nezabúdajte na kvalitné offroadové pneumatiky

Najmä pánov čoraz viac láka adrenalín za volantom. Avšak nie na bežnej cestnej vozovke, ale na poľných cestách či v skutočnom teréne. Ak máte offroadové vozidlo, bola by doslova škoda nevyužiť ho na túto adrenalínovú zábavku, ktorá okrem rozprúdenia krvi v žilách preverí a vycibrí schopnosti riadiť vozidlo aj v nepriaznivých podmienkach. Vždy však musíte myslieť na vašu bezpečnosť, ktorej základ predstavujú aj kvalitné offroadové pneumatiky.

Ako zvoliť vhodné offroadové pneumatiky pre teréne vozidlo?

Výber ideálnych offroadových pneumatík nie je vôbec náročný. Stačí zohľadniť odporúčania pre vaše vozidlo a posúdiť, kde všade a kedy s ním jazdíte. Všetky informácie o vhodnej veľkosti pneumatík jednoducho vyčítate z technického preukazu, pričom podľa rovnakých kódov sú gumy triedené aj u jednotlivých predajcov.

Offroadové pneumatiky sú však dostupné vo viacerých prevedeniach, ktoré zohľadňujú terén, v akom sú používané. Ak s autom jazdíte len v náročných terénoch, preferujte skutočné offroadové gumy s hlbokým dezénom, ktorý výrazne zlepší jazdné vlastnosti vozidla aj v ťažkých podmienkach. Naopak, ak automobil využívate ako na bežnej ceste, tak aj v teréne, sú pre vás vhodné univerzálne all-train pneumatiky. Tie sú spoľahlivé na akomkoľvek povrchu. Myslite navyše na to, že existujú letné a zimné offroadové pneumatiky a na sezónu je ich potrebné prezúvať rovnako, ako bežné. V zime sú totiž na dezéne potrebné výraznejšie lamely pre dobré odvádzanie vody a snehu, a tak zabezpečenie ideálnej ovládateľnosti vozidla.

Zabudnite na hliníkové disky

I keď dnes z dizajnových dôvodov uprednostňuje väčšina majiteľov áut hliníkové disky, tie na obutie offroadových pneumatík nie sú absolútne vhodné. Ich výrobný materiál je ľahšie deformovateľný, menej odolný voči poškodeniam, preto je pri jazde v teréne nespoľahlivý. Od kolies sa totiž odrážajú kamienky, a to aj tie väčšie, pričom v niektorých prípadoch by mohli spôsobiť totálnu deštrukciu hliníkových diskov. Aj preto offroadové pneumatiky obúvajte len na klasické plechové či oceľové disky.

Aj vy hľadáte spoľahlivé offroadové pneumatiky pre vaše terénne vozidlo? Navštívte internetový obchod Pneushop.sk, kde nájdete ich široký výber za výhodné ceny.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.