Prípravky proti kliešťom pre psa môžu zachraňovať ich životy

Našich domácich miláčikov môžu trápiť viaceré zdravotné problémy. Medzi najčastejšie patria tie, ktoré spôsobujú parazity či zlá strava.

Mať doma psa, to je aj veľký záväzok. Ak podceníte starostlivosť o jeho stravu či ochranu pred parazitmi, môže to mať na jeho zdravie fatálne následky.

Kliešte a blchy, úhlavní nepriatelia domácich zvierat

Kožné problémy u týchto zvierat sú mimoriadne časté. Ak sa už u psa objavia, pravdepodobne pôjde o napadnutie kože parazitmi. Medzi tie najbežnejšie patria blchy, kliešte a vši. Tie číhajú na každom kroku, preto by ste mali dbať na jeho ochranu. Prípravky proti kliešťom pre psa či proti iným parazitom sú už dnes na trhu ľahko dostupné, preto by ste túto problematiku určite nemali podceniť. Najväčší pozor si treba dávať práve v dobe zvýšeného výskytu kliešťov, kedy by mali byť antiparazitiká úplnou samozrejmosťou.

Nebezpečná vie byť aj blcha psia, ktorá dokáže prenášať aj pásomnice či dokonca spôsobiť aj chudokrvnosť zvierat. Odborníci odporúčajú pri psoch v tomto smere aj dbanlivú starostlivosť o ich srsť. Pri niektorých plemenách je na mieste aj denné vyčesávanie, určite nič nestratíte ani používaním kvalitných šampónov určených výhradne pre psy.

Existuje aj lepšia strava ako zbytky po vašom obede

Slováci boli ešte v nedávnej minulosti zvyknutí kŕmiť psov stravou, ktorú jednoducho v domácnosti nespotrebovali. Pre ich správnu životosprávu to ale nie to pravé orechové. Strava by totiž mala byť bohatá na vlákninu a vitamíny, kontrolujte aj obsah tuku a bielkovín. Vhodným doplnkom stravy je lososový olej pre psa.

Dôležitá je aj konzistentnosť stravy, teda mu ju podávať čo najlepšie každý deň v približne rovnakom čase. Či už ide o kapsičky pre psov alebo obľúbené granule, pozor na nežiadúci obsah pšenice, kukurice a obilnín. Pri týchto zvieratách dokonca môžeme hovoriť aj o akejsi skupine jedovatých potravín, kde môžeme zaradiť napríklad avokádo, hrozno, čokoládu alebo cibuľu. Výnimočné nie sú ani alergie, vtedy je dobré sa pri skladbe ich jedálnička poradiť s veterinárom.