Ako jednoducho ochránite svoj domov a majetok v Bratislave pred vlámaním?

Už o pár týždňov tu máme jar. Obdobie teplejších dní, ktoré chceme tráviť viac na čerstvom vzduchu a v prostredí, ktoré navodí potrebné upokojenie tela aj mysle. Je to čas dovoleniek, počas ktorých je ale potrebné váš domov ochrániť. A práve teraz je na takéto zabezpečenie najvhodnejší čas.

Aj narastajúca kríza negatívne ovplyvňuje blahobyt ľudí, čo tiež zvyšuje mieru kriminality. Ako v takom čase chrániť seba a svoj majetok? Môžete použiť moderný elektronický zabezpečovací systém a niekoľko našich ďalších tipov.

Poproste o pomoc susedov

Veľmi často sú naše domovy vykrádané z dôvodu našej dlhodobej neprítomnosti. A to nielen, keď ste na dovolenke, ale aj v práci. Nie všetci však majú na odstrašenie zlodejov psa. Pomôcť pritom môže aj dobrý sused.

Najjednoduchšie kroky, ktoré môžete pre lepšiu ochranu svojho domova urobiť, je požiadať susedov alebo príbuzných, aby ho občas strážili.

Minimálne zapnite/vypnite svetlá a vyzdvihnite si poštu a reklamy vo dverách.

Využite výhody profesionálneho kamerového systému

Akékoľvek opevnenie je ďalšou prekážkou, ktorá vystraší náhodného alebo málo kvalifikovaného lúpežníka a skúsenejšieho – iba oneskorí v čase.

Medzi vhodné technické opatrenia patria predovšetkým kvalitné dvere alebo zámky. Tie moderné sa už otvárajú aj pomocou mobilnej aplikácie hostiteľa. Pancierované, vystuženejšie dvere by mali pomôcť tiež.

Veľmi efektívnym a často najspoľahlivejším riešením je profesionálny kamerový systém, s ktorým máte vašu domácnosť pod maximálnou kontrolou.

Nezabudnite na okná

Obyvatelia prvého a posledného poschodia by sa mali chrániť aj mrežami. Okrem toho je vhodné umiestniť ich dovnútra, a nie von. Na oknách by mali byť aj detektory pohybu.

Čím viac do ochrany svojho domu investujete, tým viac bude spolu s vami v bezpečí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.