SLOVAK PRESS PHOTO

SLOVAK PRESS PHOTO je fotografická súťaž a následná výstava víťazných fotografií prinášajúca nezávislé autentické obrazové svedectvo o živote tak, ako ho vidia fotografi žijúci na Slovensku.

 

 

2.ročník súťaže o najlepšie novinárske fotografie, to je Slovak Press Photo. Víťazné fotografie si máte možnosť pozrieť na výstave od 24. – 27.11.2013 v priestoroch Múzea mesta Bratislavy.

Medzinárodná porota hodnotila nielen novinársku hodnotu fotografie, ako aj estetickú hodnotu fotografií. Súťažilo sa vo viacerých kategóriách ako napríklad:

– Aktualita: v tento kategórii sa hodnotili snímky zobrazujúce aktuálne politické, spoločenské, kultúrne alebo športové udalosti.

– Každodenný život: hodnotili sa snímky zachytávajúce každodenný život v jeho najrozmanitejších podobách a vo všetkých oblastiach života.

– Reportáž: hodnotené boli snímky, ktoré reportážnym spôsobom približovali udalosť.

– Portrét: snímky zachytávajúce ľudskú tvár v prostredí, kde žijú, pracujú.

A ďalej v kategóriách „životné prostredie“, „šport“, „svet umenia“ a tiež „mladí fotografi“, kde boli hodnotení študenti fakúlt žurnalistiky.

 

Cieľom súťaže aj výstavy je umožniť verejnosti byť očitým svedkom udalostí a javov uplynulého roka prostredníctvom novinárskych fotografií.

Kedy:

24.10.2013 – 27.11.2013

Kde:

Múzeum mesta Bratislavy

Usporiadateľ akcie:

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.