So sušením bielizne v zime vám pomôže spoľahlivý spotrebič

Aj keď je sušenie bielizne súčasťou nášho každodenného života, nie vždy je také jednoduché, ako to na prvý pohľad vyzerá. Najmä v byte môže počas zimných mesiacov zvyšovať vlhkosť a prispievať k vzniku plesní.

Na balkón alebo na sušiak

Najkrajšie vyvoňaná bielizeň je tá, ktorú usušíte vonku. Počas teplých mesiacov je preto najlepším spôsobom sušenia vyvešať ju na balkón. Na balkóne sa dá sušiť aj v zime, no bude to trvať oveľa dlhšie. Potrebné sú však minimálne nulové alebo plusové teploty. Pri mínusových teplotách by bielizeň namiesto vysušenia zamrzla.

Prínosom môže byť presklenie balkóna, ktoré dokáže priestor čiastočne izolovať. Pri sušení ho však nechajte aspoň pootvorené. Ak sa rozhodnete pre sušenie v interiéri, budete potrebovať zabezpečiť dostatočné vetranie. Sušením sa vlhkosť môže zvýšiť až o 30 % a mohla by spôsobiť vznik plesní aj napriek používaniu odvlhčovačov.

Sušenie v sušičke

Najlepším spôsobom, ako sušiť bielizeň v zime, je kúpiť si na tento účel kvalitný spotrebič Miele. Dobrá sušička v zime ušetrí váš čas, zmenší množstvo žehlenia a pomáha zabraňovať vzniku plesní. Ušetríte tiež čas na vešanie a vaše oblečenie bude po dosušení príjemne nadýchané. Sušičky ponúkajú výber z viacerých programov sušenia s rôznou intenzitou. Pri kúpe si môžete vyberať tiež z rôznych modelov podľa veľkosti, ktorú potrebujete. Ak potrebujete šetriť miesto, vhodné je kúpiť práčku a sušičku od jedného výrobcu a pomocou spojovacieho modulu ich položiť na seba alebo kúpiť kombináciu práčky so sušičkou.

Stavte na kvalitu

Poznáte to: investujete do lacného spotrebiča, ktorý sa chváli vynikajúcimi parametrami a po čase sa začne kaziť. Či už je v záruke alebo nie, oprava spotrebiča je pre domácnosť obmedzením. Ak sa nechcete sklamať, lepšie je do kúpy investovať viac a vybrať kvalitu, ktorá vám bude spoľahlivo slúžiť mnoho rokov. Testovaním až na 20 rokov používania prechádzajú spotrebiče a sušičky Miele.

Moderná sušička Miele sa vyznačuje kvalitou, ktorá nesklame. Ušetrí vám aj na spotrebe energií. Sušičky Miele sa totiž vyrábajú len v energetických triedach A++ a A+++. Vyberať si môžete z viacerých veľkostí podľa hmotnosti náplne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.