Svetový deň sprievodcov v Bratislave

V dňoch 24.2.2018 / 25.2.2018 sa uskutoční svetový deň sprievodcov v Bratislave. V sobotu a v nedeľu sa budete môcť zúčastniť prechádzok, ktoré organizuje Bratislavský cestovný ruch. Všetky prechádzky sú bezplatné a nemusíte sa na ne prihlasovať. Sprevádzať vás budú skúsení sprievodcovia.

SOBOTA, 24.2. 2018, 10.00 – 11.30 hod.
Stredoveké uličky v starom meste
Štyri uličky, ktoré spájajú vnútorné námestia s Michalskou a Ventúrskou ulicou. Ich názvy sú výstižné: Biela, Zelená, Zámočnícka, Sedlárska. Už v stredoveku tu bývali remeselníci, obchodníci a príslušníci iných profesií.

Sprevádza: Katarína Gašparová
Miesto stretnutia: pri studni na Primaciálnom námestí


SOBOTA, 24.2. 2018, 14.00 – 15.30 hod.
PÁLFFYOVCI – OD 16.STOROČIA AŽ PO SÚČASNOSŤ
Pálffyovci si získali dôveru Habsburgovcov a postupne, či už darom, kúpou alebo výhodným sobášom, sa stali jednou z najbohatších rodín v Bratislave a okolí. Významne ovplyvňovali dianie v meste a až dodnes nám ich pripomína niekoľko významných pamiatok.

Sprevádza: Andrea Turanská
Miesto stretnutia: pred Kostolom sv. Jána z Mathy na Župnom námestí


NEDEĽA, 25.2. 2018, 10.00 – 11.30 hod.
KDE SA SKRÝVAJÚ BRATISLAVSKÍ RYTIERI?
Počas prechádzky určenej pre rodiny s detičkami budeme hľadať v Starom meste bratislavských rytierov, povieme si, čím sú známi a spolu budeme uvažovať nad tým, čo je to legenda. Prehliadka je vhodná pre deti od 4 rokov v sprievode rodičov.

Sprevádza: Andrea Turanská
Miesto stretnutia
: pri studni na Primaciálnom námestí


NEDEĽA, 25.2. 2018, 14.00 – 15.30 hod.
SECESNÁ BRATISLAVA
Účastníci prehliadky sa zoznámia s najvýznamnejšími pamiatkami mesta postavenými začiatkom 20. storočia v tomto slohu. Secesia má mnoho podôb, niektoré pamiatky tak môžeme zaradiť k tzv. „viedenskej“ a iné k tzv. „uhorskej“ secesii.

Sprevádza: Eva Čubríková
Miesto stretnutia
: pri fontáne na Hlavnom námestí

Zmena programu vyhradená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.