Tipy, ako sa lepšie sústrediť na prácu a mať dostatok energie na rodinu

Ak po práci nie ste dosť silní na nič iné ako na návrat domov, je pravdepodobné, že robíte niečo zle. Zistili sme, čo vám počas pracovného dňa kradne energiu, ako vyrovnať jej nedostatok a nespôsobiť si prepracovanie.

Vetrajte viac ako ste zvyknutí

Potreba čerstvého vzduchu je na výkon dôležitá. Otvorením okien znížite koncentráciu oxidu uhličitého, ktorú niektorí odborníci spájajú aj s nadmernou únavou v práci.

Koncentrácie oxidu uhličitého sa v priebehu dňa zvyšujú práve vtedy, ak nie je miestnosť primerane vetraná. Ak má preto vaša kancelária málo alebo žiadne okná, nedokážete sa na dôležitú bakalársku prácu sústrediť, zvážte výsadbu rastlín, ktoré absorbujú oxid uhličitý a ďalšie látky znečisťujúce životné prostredie, ktoré môžu prispievať k únave. Navyše sú jednoducho príjemné pre oko.

Seďte rovno

Ak sedíte pri písaní diplomovej práce celý deň zhrbený za počítačom, potom svoje svaly zaťažujete, čo vyvoláva vaše prepracovanie. Skúste sa vystrieť a sedieť na stoličke vzpriamene, akoby sa vás z nej niekto snažil jemne vytiahnuť. Pomôže to nielen vášmu telu, ale aj energii.

Pite viac vody

Naše nadobličky produkujú stimulujúce hormóny, ktoré nám pomáhajú zostať bdelí po celý deň. Ich účinok je obzvlášť silný na začiatku dňa po prebudení a postupne k večeru klesá. S poruchami v tele môže ale pokles ich činnosti začať už uprostred dňa, čo vyvoláva popoludňajšiu ospalosť a večernú apatiu.

Hlavným preventívnym odporúčaním na obnovenie činnosti nadobličiek je zníženie stresových faktorov. Zároveň sa tiež odporúča dodržiavať pitný režim, ktorý stimuluje činnosť adrenergných receptorov, a preto môže mať dočasný pozitívny vplyv na fungovanie vášho tela.

Doplňte svoje fungovanie o výživnú stravu a budete mať dosť energie nielen na prácu, ale aj celú rodinu.

Oddychom môže byť aj wellness pobyt a masáž v hoteli Tatra v Bratislave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.