Tipy, ako sa starať o krásu a lesk šperkov z chirurgickej ocele

Rovnako ako všetky veci v našom svete, aj šperky časom strácajú svoj pôvodný vzhľad a s neopatrným prístupom a nedostatočnou starostlivosťou sa tento proces niekoľkonásobne zrýchľuje. Ako tomu predísť u šperkov, ktoré sú vyrobené z chirurgickej ocele?

Kroky starostlivosti sa líšia v závislosti od materiálu. V našom článku sa vám pokúsime ukázať na metódy starostlivosti o šperky vyrobené z nehrdzavejúcej ocele.

Výhody šperkov z chirurgickej ocele

Moderné náušnice z chirurgickej ocele oceňujú mnohé ženy. Dôvodov je hneď niekoľko. Neboja sa kontaktu s vodou ani otvoreného slnečného svetla, sú odolné voči menšiemu mechanickému poškodeniu a agresívnemu prostrediu, napríklad chemikáliám. Chirurgická oceľ je tiež hypoalergénna.

Pozor na použitie

Napriek vysokej odolnosti sa treba o tieto šperky adekvátne starať. Ide predsa o doplnky tela, kde je veľa malých dekoratívnych prvkov. Keď ich nosíte, uistite sa preto, že výrobok neprichádza do kontaktu s oblečením, nebije a netlačí na tvrdý povrch, inak by sa kamene mohli zachytiť a vypadnúť zo šperku.

Nepoužívajte ich ani pri kúpaní sa v mori alebo na kúpalisku, pretože morská voda je slaná a tá v bazéne zasa čistená a upravovaná silnými chemikáliami. Nechajte si radšej obľúbené obrúčky z chirurgickej ocele na slávnostnú večeru.

Nezabudnite na správne skladovanie

Je žiaduce skladovať toto príslušenstvo v samostatnej škatuli alebo vrecku. Ak šperky skladujete všetky spolu, je lepšie medzi nimi vytvoriť priečky alebo inak eliminovať trenie výrobkov o seba. Samozrejme, závisí tiež od materiálu, z ktorého je váš šperk vyrobený. Chirurgická oceľ by mala byť na takýto kontakt vybavená svojou vysokou odolnosťou.

Vyberajte si šperky v dobrom obchode a nielen vďaka spomínaným krokom vám budú zdobiť telo veľmi dlho.