Viete, ako na výber správnej stavebnej pneumatiky

Každý prvok konštrukcie automobilu je vyvinutý inžiniermi s cieľom dosiahnuť maximálnu bezpečnosť a pohodlie. A ani pneumatiky nie sú výnimkou: ich veľkosť, tlak a ďalšie parametre odporúča výrobca sledovať pre každý konkrétny model auta.

Platí to ale aj pri výbere odolných stavebných pneumatík, ktoré sú na kvalitu ešte náročnejšie?

Všímajte si veľkosť a typ vozidla

Pri výbere nových stavebných pneumatík 12-16,5 by ste si mali všímať veľkosť, o ktorej rozhoduje typ vozidla, na ktorom sa používajú.

Vozidlá určené na stavbu disponujú väčšou kapacitou a nosnosťou, čo znamená, že aj pneumatiky musia zvládnuť väčší nápor. Všetko je zohľadnené v správnom type stavebnej pneumatiky, ktorú by ste si mali vybrať na základe jednoduchého popisu a odporúčaní servisu.

Nezabudnite na sezónu

Sezónnosť pneumatík je daná zložením gumovej zmesi, vlastnosťami dezénu a ďalšími technickými riešeniami navrhnutými na zaistenie optimálneho výkonu vozidla za určitých poveternostných podmienok. Pri stavebných pneumatikách treba myslieť aj na spomínaný terén.

Stavebné pneumatiky sa vyznačujú zvýšenou pevnosťou dezénu a odolnosťou proti opotrebeniu, aj keď sú v kontakte s horúcim alebo chladným povrchom. Vzor je zvolený v súlade s typom vozovky, na ktorej sa vozidlo najčastejšie pohybuje.

V dezéne prevládajú špeciálne tvary a EM plášte, ktoré znižujú valivý odpor a odvádzanie vody alebo nečistôt z kontaktnej plochy pri jazde na špecifickom povrchu.

Stavebné pneumatiky by ste mali vždy vyberať so špecialistom, ktorým môže byť aj cemat.sk, kde si nájdete aj rôzne iné mechanické prídavné zariadenia, montážne plošiny alebo priemyselné kolieska, s ktorými si na stavbe môžete uľahčiť nejednu prácu tiež.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.