V Bratislave zemetrasenie z Maďarska

Až v Bratislave sme mohli pocítiť zemetrasenie pochádzajúce z Maďarska. To sa malo svoje epicentrum s magnitúdou až 4,2 (na naše končiny silnou) v hĺbke 8 kilometrov v blízkosti mesta Tatarbánya. Cítili ho ľudia v Komárne, v Trnave, až v Leviciach a samozrejme aj miestami v Bratislave. Postrehov už možno nájsť na sieti viacero, o zemetrasení tiež píše Sme.sk, aj Zaujimavosti.

Zemetrasení v Bratislave veru nemáme veľa a ak aj v minulosti boli, mnohí ich ani nezaregistrovali. Tentoraz však prekvapilo viacerých. Nejednému napadlo, či vôbec ide o zemetrasenie a či nemôže ísť o výbuch, alebo haváriu lietadla. Aj preto pár ľudí o ktorých vieme pozreli najskôr von oknom. To asi či nepadá panelák oproti, alebo nevidno plamene niekde v diaľke. Na šťastie žiadna katastrofa nenastala a tiež škody nie sú hlásené ani z Maďarskej strany.

“Skôr som myslel, že nám v budúcnosti môžu z Maďarska posielať plyn cez nedávno dohodnutý plynovod, ale že nám susedia pošlú zemetrasenie? Samozrejme, berte ma s rezervou. Oni sami ho istotne nepriali ani sebe, nieto nám. U nás doma sa nič nestalo, ale doma sme na seba pozerali akoby sme videli ducha.” reakcia nášho kamaráta Petra, ktorý zažil zemetrasenie pri holení. S holením vraj problém nemal, ale v tej chvíli mal chuť kričať po deťoch, prečo tak dupocú… lenže tie jeho najhlučnejšie jedince práve ani neboli doma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.