Hlavná železničná stanica Bratislava sa má pred hokejom opraviť

Hlavná stanica v Bratislave je celoeurópsky známa ako miesto špinavé, nechutné a nebezpečné. Nech akékoľvek články píšu čokoveľk, človek, ktorý na nej musel stráviť nejaký čas opakovane, má množstvo zážitkov. Dennodenne nepokoje, špina v okolí aj vo vnútri. Prehnané ceny niektorých potravín a dezolátny stav celej stanice ako budovy a zariadenia, kde je množstvo ľudí, aj to je naša stanica v hlavnom meste. Už dávno existovali návrhy, že stanica pôjde preč a postaví sa nová. Vzhľadom k tomu, že majstrovstvá sveta 2011 v hokeji sú tu o necelých 100 dní, by bolo nereálne začať so stavbou železničnej stanice.

 • Slovenský zväz ľadového hokeja prostredníctvom svojej hovorkyne odporúča, aby ľudia prišli na zápas bez auta, dopravou. Vraj MHD bude zadarmo pre držiteľov lístkov. Takže ľudia majú prísť autobusom a vlakom? Čo s medzinárodnými turistami? Kým našinci privrú oči, aké asi názory a myšlienky si z našej stanice odnesú turisti? Najmä ak budú čakať na svoj vlak dlhšie, možno dlhšie strávia čas na stanici ako na štadióne.
 • Medzinárodnou hanbou už stanica dávno je. Turisti, zahraniční turisti, Maďari, Poliaci aj Češi si myslia svoje. Pri cestovaní opakovane do zahraničia sa mi podarilo sedieť s Talianmi, Vietnamcami, Rusmi, Češmi aj Srbmi. Znechutenie a názory zmiešané mal každý jeden, s kým prešiel rozhovor aj na tému blízku stanici.
 • Pozastaviť prevádzku hlavnej stanice je problematické. Odklon dopravy by musel byť niekde mimo, na iné miesto, kde by bolo dostatok koľajiska, bezpečné náštupište a kapacita haly, rovnako ako zlepšené napojenie na dopravu.
 • Bratislavské noviny uviedli, že pred MS 2011 sa nebude začínať rekonštrukcia, ale len opravy a premaľovania. Má dôjsť k vyčisteniu, k nastoleniu poriadku, vzniknúť majú konečne tabule, ktoré dajú cudzincom jasne najavo, kde a ako ísť, čo kde nájsť. Toto tu vždy chýbalo. Majú zmiznúť aj staré reklamy o ktoré sa nikto nestaral. Billboardy so starými reklamami sú na týchto miestach naozaj už dlho. Situácia v hornej časti je dezolátna a neuveriteľná. Má byť premaľovaná stena, vyčistené grafity, majú vybudovať viac miest na sedenie (Pre Boha konečne, koľko rokov to trvalo a hokej to rozhýbal). Z hlavnej stanice sa má stať dôstojné miesto.
 • Nikto nikde nespomína hlavný problém. Bezdomovci, množstvo skupiniek bezdomovcov, kriminálnikov, špinavých a smradľavých, vulgárnych ľudí s cigaretami v papuli. Krásna vizitka nášho krásneho Slovenska. Smrad, špina a občas strach o holý život. Stačí ak telefonujete a náhodou sa pozriete na otráveného rómskeho bezdomovca v šiltovke a v rozdielnych topánkach a v hrubej čiernej bunde. To vám vtedy ide o život, lebo sa rozbehne prvý a za ním dvaja ďalší (aprílový nedeľný večer 2010). Možno sa vás len niekto spýta, či máte oheň a ak nemáte, tak sa dočkáte nadávok a výsmechu pri ktorom sa človek cíti ako pes (december 2009, január 2010). Najskôr musia vyriešiť problém, aby sa tam títo ľudia nevracali. Ťažko hovoriť o kriminalite, avšak i tá má istotne svoje hodnoty a nebudú nízke. Tiež je zmätok v tom, že človek nevie, či sa pri stanici smie fajčiť, alebo nie. Lebo permanentne tam vidieť fajčiacich nie len bezdomovcov, ale aj ľudí. Je ich na niekoľko desiatok. Iné informácie hovoria, že fajčenie tu je zakázané, cedule to tvrdia tiež. Takže? Toľko osobný názor.

Uvidíme, ako veľmi sa opraví stanica pred majstrovstvami. Držme palce mestu, nech sa jej jej plán podarí. Viac o hokeji sa môžete dočítať napríklad na stránkach www.hokej.biz

Jeden komentár k článku “Hlavná železničná stanica Bratislava sa má pred hokejom opraviť

 • 5. apríla 2011 at 13:00
  Permalink

  Hracie Kavomaty
  (Igor, 05. 04. 2011 14:47)V Blave sa mi uz dvakrat stalo ze na Hl.Zel.St.
  Fungoval Kavomat za Kavomaty Kezmarok s.r.o po Svojom .To iste v budove PF UNIPO na prizemi raz.
  Neoznamil mi ze mu dosli pohare alebo kava,ale zobral drzo mince.
  Je tam sice cilo 0903 737 803 ale nie zelene!!!

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.