Viva Musica 2013

Od 22. do 29. júna Bratislava znova ožije hudbou.  9.ročník hudobného festivalu Viva Musica prinesie opäť večery plné hudby elitných umelcov národnej a svetovej úrovne. Organizátori ani tento rok na váš vybraný vkus nezabudli a pripravili pre vás niekoľko exkluzívnych hudobných zážitkov.

 

 

Program

V rámci svojich vystúpení pracujú s hudbou ako s plátnom, analyzujú jej štruktúru a dopĺňajú ju o brilantné asociácie s nečakanými vyústeniami. Kvarteto založili v roku 1995 Filip Jaślar (1. husle), Michal Sikorski (2. husle), Pawel Kowaluk (viola) a Bolek Blaszczyk (violončelo).

Pôvodom venezuelská klaviristka Gabriela Montero patrí nepochybne k najzaujímavejším zjavom na medzinárodnej klasickej hudobnej scéne a kritici jej majstrovskú techniku, zmysel pre sviežu interpretáciu klasických diel a výnimočný improvizačný talent vychvaľujú do nebies! Už ako päťročná vystúpila na svojom prvom koncerte a ako osemročná hrala s orchestrom. Je čerstvou držiteľkou Rockefeller Award za výnimočný prínos v umení za rok 2012.

Na koncerte v Starej tržnici ju budú sprevádzať veľké mená svetového jazzu – propagátor šesťstrunovej basgitary Anthony Jackson a bubeník Steve Smith, ktorého v roku 2001 americký magazín Modern Drummer zaradil medzi Top 25 najlepších bubeníkov všetkých čias.

Hlavným mottom projektu Red Bull Flying Bach je, že pohyby breakdancerov sú rovnako „cool“ ako Bachove fúgy z Temperovaného klavíra. Flying Steps, niekoľkonásobní svetoví šampióni v breakdance z Berlína, vytvorili 70-minútovú unikátnu show, v ktorej spojili urbánnu street kultúru so súčasným tancom a nadčasovou hudbou nemeckého barokového génia Johanna Sebastiana Bacha (1685–1750).

Na jednom pódiu tento krát stretnú výnimoční slovenskí umelci ako Adriana Kučerová (soprán), Milan Paľa (husle), Ladislav Fančovič (klavír), Ivan Danko (hoboj), Robert Lakatos (viola) a Michal Matejčík (harfa), ktorí uvedú komorné diela z tvorby slovenských i zahraničných autorov. Koncert sa bude konať v historickej záhrade domu dnes už legendárnej hudobníckej rodiny Albrechtovcov na Kapitulskej ulici.

Premiérový projekt Folklor Symphony realizovaný v spolupráci s umeleckým súborom Lúčnica pri príležitosti 65. výročia jeho založenia bude venovaný slovenskej hudbe, predovšetkým však slovenskej ľudovej hudbe.

Tradičné operné gala Viva Musica! festivalu nahradí tento rok veľkolepý koncert venovaný hercovi, spevákovi, dirigentovi, hudobnému skladateľovi a autorovi filmovej hudby Petrovi Hapkovi.

 

Kedy:

22.6.2013 – 29.6.2013

Kde:

Bratislava – Staré mesto:
Hlavné námestie
Stará tržnica
Bratislavský hrad

Usporiadateľ akcie:

Unimedia, s.r.o.
Panónska cesta 7 / 851 04 Bratislava
Tel.: +421-2-3215 3501
Fax: +421-2-3215 3504 / budova Plus centrum

Predpredaj:

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.