4 tipy, ako si zútulniť obývačku

Obývačka je v podstate centrom spoločenského diania v byte, ale tiež miestnosť na oddych po práci. Útulná obývačka sa dá dosiahnuť aj bez veľkých investícii. Stačí niekoľko vkusných doplnkov, ako je prehoz na gauč, dekoračné vankúše, sviečky či koberce.

Bytové doplnky

Bytové doplnky sú ideálne na vytvorenie príjemnej atmosféry.  Jednoduchú sedačku alebo kreslo oživíte viacerými menšími dekoračnými vankúšmi, ktoré navyše aj spríjemnia posedenie. Pekný a zároveň aj praktický je nový prehoz na gauč. Ten ochráni čalúnenie pred poškodením ak máte domáceho miláčika. Príjemnú atmosféru získate aj vďaka vonným sviečkam, vázou s kvetmi alebo drevenou miskou na ovocie.

Koberce

Koberce sú čoraz častejšie nahrádzané podlahami, ktoré sú jednoduchšie na údržbu. Kusové koberce sú ale štýlová záležitosť, vďaka ktorej bude vaša obývačka útulnejšia. Okrem toho dokážu znížiť ozvenu v miestnosti aj hluk pri chôdzi. Na výber je mnoho jednofarebných aj vzorovaných kobercov s dlhým aj krátkym vlasom.

Prírodné materiály

Teplo domova zvýraznia aj prírodné materiály – tehla, drevo, kameň. Okrem nábytku sa drevo môže objaviť aj na doplnkoch ako sú misky, rám na fotky, svietniky a pod. Kameň či tehly zasa môžu zostať priznané aspoň na jednej stene, čo vytvorí jedinečný efekt. Použiť môžete aj obklad  alebo tapetu s imitáciou dreva, kameňa alebo tehly.

Dôležité sú aj farby

Platí to pre doplnky, nábytok aj steny. Farebné trendy sa síce menia, ale riadiť by ste sa mali predovšetkým tým, čo na vás pôsobí príjemne. Neutrálnymi teplými farbami ale rozhodne nič nepokazíte. Svetlé farby miestnosť zosvetlia, tmavé zasa pôsobia intímnejšie. Kombinovať by ste nemali viac ako 3 farby, aspoň čo sa týka nábytku či stien. Doplnky v iných farbách môžu pôsobiť ako príjemný akcent.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.