Manipulačná technika – kúpiť alebo prenajať?

Je manipulačná technika neoddeliteľnou súčasťou vybavenia vašej firmy? Môžete si ju kúpiť alebo prenajať, rovnako ako jej prídavné zariadenia. Ak vysokozdvižný vozík vlastníte, ale potrebuje výnimočne manipulovať so špecifickým nákladom, môžete si prenajať lopaty na vzv, žeriavové ramená a závesy či iné zariadenia.

Kedy sa oplatí prenájom techniky

Niekedy sa prenájom manipulačnej techniky oplatí viac, ako jej kúpa. Ide napríklad o prípady, keď ju využívate iba sezónne, alebo potrebujete na určité obdobie navýšiť počet tejto techniky. Svoju úlohu samozrejme zohrávajú aj financie. Ak svoj vozový park nevyužívate efektívne, ale potrebujete iba na obmedzený čas, prenájom bude vhodným riešením. Kúpa by váš rozpočet zbytočne zaťažila. Odpadnú vám aj náklady na servis a poistenie techniky. Dnes už nie je problém prejať si vozík alebo špeciálne prídavné zariadenie.

Možný je krátkodobý prenájom iba na niekoľko dní či týždňov, ale tiež dlhodobý prenájom. Navyše si môžete vybrať taký typ techniky, ktorý práve potrebujete, vrátane prídavných zariadení. Zapožičať si môžete aj samostatné prídavné zariadenia ako sú lopaty na vzv na premiestňovanie sypkých materiálov, montážne plošiny, nosné tŕne na materiály so stredovým otvorom, zhrňovancie radlice a podobne.

Kúpiť alebo prenajať manipulačnú techniku?

Ak viete, že vysokozdvižné vozíky budú mať dlhodobé využitie a investícia do nich bude výhodnejšia ako dlhodobý prenájom, potom je kúpa jasnou voľbou. Treba si ale dôkladne porovnať finančné náklady na kúpu a prenájom. K tomu by ste mali poznať, alebo mať aspoň čo najpresnejšiu predstavu o využití vozíkov. Pri kúpe musíte okrem leasingu samozrejme počítať aj náklady na servis, údržbu a poistenie. Čo sa týka prídavných zariadení, kupujte iba tie, ktoré určite efektívne využijete. Na občasnú manipuláciu s pre vás neštandardným nákladom využite možnosť prenájmu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.