5 destinácií na jesenné cestovanie s batohom

Chcete si predĺžiť leto alebo ísť na pekný výlet? Pripravili sme pre vás zoznam zaujímavých miest, ktoré vás potešia buď príjemným počasím, alebo svojou architektúrou a celkovou atmosférou. Kam sa teda vybrať túto jeseň?

Cestovanie mimo sezóny má mnoho výhod. Nižšie ceny leteniek, ubytovania a menej turistov. Pre niektorých cestovateľov strácajú preplnené destinácie svoje čaro, čo je pochopiteľné. Kam sa vybrať na víkendový výlet s batohom? Našli sme 5 zaujímavých destinácií.

Lisabon

Lisabon je mesto, ktoré vás očarí svojou bohatou históriou a kultúrou. Predstavte si, že sa prechádzate úzkymi uličkami, kde vás na každom rohu prekvapí niečo nové a krásne. Či už je to historická veža Belém, malebná strmá štvrť Alfama alebo jazda starou tradičnou električkou číslo 28, Lisabon má čo ponúknuť.

V októbri sa môžete tešiť na teplé a mierne počasie s teplotami okolo 20-25 °C. A čím je Lisabon taký výnimočný? Je to jeho jedinečná atmosféra, 7 kopcov s úchvatným výhľadom a samozrejme tradičná hudba fado z 19. storočia.

Kodaň

Kodaň, hlavné mesto Dánska, je mestom, kde sa moderný dizajn spája s dlhou históriou. Pri prechádzke mestom môžete obdivovať roztomilé farebné domčeky v Nyhavne, ktoré sa zrkadlia v pokojných vodách prístavu, alebo sa zastaviť v zábavnom parku Tivoli a vychutnať si nevšedné atrakcie, ktoré park pravidelne modernizuje a dopĺňa o nové.

Kodaň je tiež domovom mnohých inovatívnych reštaurácií, kaviarní a dizajnérskych butikov, ktoré odrážajú škandinávsky životný štýl. Hoci sa v septembri a októbri musíte pripraviť na chladnejšie počasie, mesto stále vyžaruje život a energiu. Či už vás zaujíma história, kultúra alebo jednoducho chcete zažiť škandinávsku pohostinnosť, vydajte sa do Kodane a zažite nevídane prívetivú atmosféru.

Bordeaux

Most v Bordeaux

Bordeaux, ktoré sa nachádza na juhozápade Francúzska na brehu rieky Garonne, nie je len synonymom vynikajúcich vín. Okrem svetoznámych viníc sa v meste nachádzajú aj architektonické poklady, z ktorých mnohé, ako napríklad námestie Place de la Bourse, rozprávajú o jeho bohatej histórii. Povinnou zastávkou každého milovníka vína je múzeum Cité du Vin, kde sa môžete ponoriť do sveta vinárstva a všetkých jeho tajomstiev. V priemere si na prehliadku vyhraďte aspoň 3 hodiny, ale podľa oficiálnej webovej stránky tu môžete pokojne stráviť celý deň.

Len čo sa príroda začne odievať do jesenných farieb, Bordeaux ožije. Schádzajú sa tu vinári a gurmáni z celého sveta, aby si v príjemnej jesennej klíme vychutnali miestne špeciality.

Bruggy

Zvonica Bruggy

Bruggy sú belgické mesto, ktoré vás očarí na prvý pohľad. Predstavte si, že sa prechádzate jeho malebnými uličkami lemovanými kvalitnými krčmičkami, bistrami a reštauráciami s nadpriemerným jedlom a príjemnou obsluhou. Belgičania milujú jedlo – Francúzsko ich ovplyvnilo v kvalite, Nemecko v kvantite. Vďaka množstvu kanálov sa Bruggy často označujú ako „Benátky severu“. Kanály pretínajú mesto a ponúkajú nádherný výhľad na stredovekú architektúru. Čo ešte Bruggy ponúka? Zachovalé historické centrum, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a samozrejme belgickú čokoládu a pivo.

Valletta

Valetta

Valletta, hlavné mesto Malty, je klenot uprostred Stredozemného mora. Mesto je obklopené mohutnými pevnostnými múrmi, ktoré svedčia o jeho bohatej histórii s rytierskym rádom svätého Jána. Pri prechádzke Vallettou narazíte na nádherné barokové kostoly, impozantné paláce a úzke uličky s tajomnými zákutiami. Teplé a slnečné počasie v septembri a októbri je ideálne na spoznávanie tohto mesta. Valletta je nielen miestom s bohatou históriou, ale aj miestom, kde typická stredomorská kultúra ožíva na každom kroku.