5 tipov, ako si v zime vytvoriť útulnú spálňu

Ste ranné vtáča? To je dobré, pretože ráno dokáže toho naše telo zvládnuť naozaj veľa. Avšak, v zime je vstávanie ťažšie. Vonku je stále tma a nepohodlné a úsporné opatrenia vytvárajú v interiéri spálni chladnú atmosféru.

Našťastie existuje niekoľko tipov, ako si z tohto priestoru pomocou niektorých maličkostí spraviť útulné miesto, ktoré bude vyhriate aj bez vykurovania.

Zmes látok a textílií

Pomocou látok je možné vytvoriť veľmi odlišné nálady. V spálni môžete v chladnom období miešať veľa materiálov. Kože, prikrývky, rôzne vankúše s rôznou textúrou a bavlnené obliečky sú základ. Mix týchto materiálov a vzorov vdýchne miestnosti život a príjemný pocit tepla.

Správny matrac

Hádam nemusíme hovoriť, že kvalitné matrace sú jednou z najdôležitejších súčastí pohodlnej postele, však? Kúpa matraca môže byť ale dosť náročná. Takže naozaj choďte k dobrému predajcovi, nechajte si poradiť a vyskúšajte model, ktorý sa vám najviac pozdáva. Aj pri nákupe matraca z internetu môžete model po vyskúšaní vrátiť, ak vám nevyhovuje.

Farebná schéma

Bez farieb by bol život fádny, preto si nimi vybavujeme aj interiér spálne. V tomto priestore by ich však malo byť pomenej. Najmä v zime. Uistite sa teda, že sa budete držať jednej alebo dvoch farieb. Príliš veľa farieb vytvára nepokoj a ten do pohodlnej spálne určite nepatrí. Pozor aj na chladnejšie farby. Pôsobia viac upokojujúco ako žiarivo červená stena, no zároveň vás moc opticky nezahrejú.

Správna posteľná bielizeň a vankúše

Ak máte výber pohodlných pružinových matracov za sebou, zamerajte sa na rovnaké obliečky. Útulnosť má veľa spoločného s harmóniou, preto sa uistite, že máte dve súpravy rovnakej posteľnej bielizne. Najlepšie sa spí v bavlne, ktorá je oveľa príjemnejšia ako satén a navyše pôsobí útulnejšie.

Rozprávkové svetlá a sviečky

Pre pohodový deň v posteli je nevyhnutné aj mäkké svetlo. Okrem klasiky by nemali chýbať v spálni svetlá s atmosférou. Reťazové druhy stačí omotať o konkrétny doplnok v spálni a efekt sa dostaví. Ani sviečky nie sú v spálni na zahodenie. Obzvlášť v zime. Alternujú prvok ohňa, krbu a tepla. Ak sú obohatené o obľúbenú arómu, je to veľké plus pre navodenie tej správnej atmosféry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.