Vianočné fotenie detí: Potešte svojich najmilších originálnou pohľadnicou

Najkrajšie obdobie v roku nám pomaly, ale isto, klope na dvere, a tak prichádza čas na tie najkrajšie povinnosti. Jednou z krásnych predvianočných tradícií je aj vianočné rodinné fotenie. Vyskúšali ste si ho už aj vy? Ak nie, tento rok je tá pravá chvíľa to napraviť. A prečo by ste tak mali urobiť? Čítajte ďalej.

Čo je to vianočné fotenie

Spoločné vianočné fotenie predstavuje pre mnohé rodiny akúsi každoročnú tradíciu. Pekné oblečenie, vysmiate tváre a vyzdobené zátišie v ateliéri či vysvietené uličky mesta. Fotenie detí alebo celej rodiny vo vianočnom duchu vám vytvorí krásne spomienky a to nielen do rodinného albumu.

Počas fotenia si spoločne s rodinou užijete spoločné okamihy, na ktoré budete ešte dlho spomínať, a to nielen vďaka vzniknutým fotografiám. Rodinné tradície a čas strávený spoločne utužujú vzťahy a pomôžu vám mať k sebe bližšie. A to je to, čo k Vianociam skutočne patrí.

Originálny darček či pohľadnica

Fotografie, ktoré vznikli počas vianočného fotenia nemusia skončiť len v rodinnom albume. Využiť ich môžete aj na vytvorenie darčekov napríklad pre starých rodičov detí, ktorí budú mať radi svoje poklady vždy na očiach. Použiť ich môžete na tvorbu kalendára, hrnčeka, fotoknihy, obrazu na stenu či iného kreatívneho fotodarčeka. Fantázií sa v tomto smere určite medze nekladú.

Okrem toho si môžete nechať vytvoriť aj originálnu rodinnú vianočnú pohľadnicu, ktorú môžete rozposlať svojim známym ako vianočné prianie.

Spomienky pre deti

Každoročné vianočné fotografie budú pre deti krásnou spomienkou na detstvo, ktorá ich zahreje pri srdci a to či už budú mať dvadsať, alebo hoc aj šesťdesiat rokov. Dopriať im tak môžete osobný darček, ktorý bude rokmi len rásť na cene. Pretože spomienky sú tie najdrahšie poklady, aké v živote máme.

Výsledok nemusí byť nudný a strojený alebo zabudnite na klišé

Mnohí si pod vianočnými fotografiami predstavia načančanú rodinku, ktorá sa silene usmieva. No to je len jeden pohľad na vianočné fotografie. Celý proces tvorby fotografií vôbec nemusí byť nudný, výsledok už tobôž nie. Skúsený fotograf vie perfektine zachytiť originalitu vašej rodiny a vytvoriť výsledok, ktorý dokonale vystihne všetko podstatné.

Vianočné fotenie Bratislava

Nebojte sa preto pretlmočiť fotografovi svoje originálne nápady či požiadavky. Komunikácia je základ k tomu, aby ste s výsledkom boli spokojní vy aj sám fotograf. Zároveň však počas fotenia rešpektujte aj hranice a požiadavky detí a netrápte ich s pózovaním a fotením, ktoré im nie je príjemné. Chcete predsa, aby fotografie pôsobili prirodzene a originálne.

V ateliéri, ale aj vo vysvietených uličkách miest, je možné vytvoriť rôzne originálne zátišia, ktoré nechajú dokonale zažiariť vianočnú atmosféru. Výber vhodného miesta na fotenie je čisto len na vás. Ale keďže vianočné fotenie prebieha v decembri, kedy je vonku už zima, najmä s malými deťmi uprednostnite radšej fotenie v interiéri.

So staršími deťmi sa môžete vybrať aj na fotenie v exteriéri, nezabudnite sa však dostatočne vybaviť na aktuálne počasie. Skĺbiť pekný výzor a teplotný komfort celej rodiny však môže byť naozaj obrovská výzva.

Tak čo, presvedčili sme vás, aby ste vianočné fotenie zaradili medzi tradície aj vašej rodiny? Veríme, že áno. V tom prípade vám už len ostáva inšpirovať sa rôznymi fotografiami na internete, dohodnúť si termín s fotografom a vybrať dokonalé oblečenie pre celú rodinu. Práve ten posledný bod bude možno pre niektorých tá najväčšia výzva. Naša rada ako ju zvládnuť je jednoduchá – stavte na typickú vianočnú farbu, ktorou nič nepokazíte. A tá je? No predsa červená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.